Z białą zabudową mocno kontrastuje czarny blat i równie czarna ściana nad nim. Ciemna powierzchnia stanowi ciekawą wizualną oprawę dla odznaczającej się na jej tle, srebrnej baterii. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Z białą zabudową mocno kontrastuje czarny blat i równie czarna ściana nad nim. Ciemna powierzchnia stanowi ciekawą wizualną oprawę dla odznaczającej się na jej tle, srebrnej baterii. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
29 maj 2015 13:55

Ściana nad blatem: najciekawsze pomysły projektantów

Lacobel, fototapeta, a może płyta MDF? Ścianę nad blatem można wykończyć na wiele sposobów. Zobaczcie, jakie rozwiązania zaproponowali polscy projektanci.

Ściana nad blatem jest jednym z najmocniej wyeksponowanych miejsc w kuchni. Usytuowana nad powierzchnią roboczą, nierzadko jest miejscem przełamującym jednorodność zabudowy kuchennej.

Ścianę nad blatem wykończyć możemy wieloma materiałami. Nieprzerwaną popularnością cieszą się oczywiście płytki ceramiczne. Ostatnio modne są zwłaszcza w kolorach ziemi, imitujące beton, a także naśladujące... tradycyjne białe kafle, które pamiętamy z domów naszych babć. Wspaniale wyglądają w towarzystwie klasycznych mebli, w kuchniach rustykalnych, angielskich, ale także skandynawskich.

Oprócz płytek, często wybieranym wariantem są wszelkie fototapety. Tutaj mamy dużą dowolność w doborze wzoru, którym ozdobić zechcemy naszą kuchnię - od malowniczych panoram po prywatne kolarze czy humorystyczne grafiki. Fototapetę dobrze jest przykryć szkłem, tak aby nie zaszkodziła jej wilgoć i wysoka temperatura. Możemy również wybrać nadruk na szkle, wówczas, nie musimy się martwić o bezpieczeństwo ściany. Popularną opcją jest również szkło lacobel barwione na różnorodne kolory - od głębokiej czerni po błękity.

Oprócz powyższych rozwiązań, projektanci sięgają również po bardziej nietuzinkowe rozwiązania. W naszej galerii możecie zobaczyć chociażby ścianę wykończoną setkami naturalnych ziaren kawy lub wyłożoną panelami MDF, takimi samymi, z jakich wykonano zabudowę kuchenną. Ściana może również być wykończona tym samym materiałem, co blat. Rozwiązań i wariantów jest naprawdę wiele.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Beata, 2015-07-15 08:05:42

    mam u siebie nad blatem kamień dekoracyjny. Moim zdaniem był to bardzo trafiony pomysł.
  • ewka_so, 2015-07-02 09:58:12

    o wow! jak to świetnie wygląda. Ktoś zadbał tutaj o każdy detal normalnie. Krzesła, lampy, piękna kuchnia. Podobają mi sie te akcenty drewniane, sama jestm fanką drewna, mam wszędzie w mieszkaniu deski, nigdy nie położę żadnych płytek a już na pewno nie panele.

POLECAMY W SERWISACH