Takie jabłka na ścianie (nie tylko dla zakochanych) to porcja niezłej energii na cały dzień. Są pięknie wyeksponowane, dzięki czemu nadają kuchni smakowity wygląd, pobudzają apetyt i doskonale spełniają funkcje dekoracyjne. 79 zł/m², fototapeta, 40 zł/m², laminowanie, Picassi.pl.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Takie jabłka na ścianie (nie tylko dla zakochanych) to porcja niezłej energii na cały dzień. Są pięknie wyeksponowane, dzięki czemu nadają kuchni smakowity wygląd, pobudzają apetyt i doskonale spełniają funkcje dekoracyjne. 79 zł/m², fototapeta, 40 zł/m², laminowanie, Picassi.pl.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
01 sie 2014 10:41

Ściana nad blatem. Zobacz najciekawsze aranżacje kuchni z fototapetami

Nie wiecie jak wykończyć ścianę między szafkami w kuchni? Wybierzecie kolorową fototapetę. Specjalnie dla was sprawdziliśmy ile kosztują.

 • Soczyste pomarańcze, smakowite kiwi, energetyczne limonki, słodkie maliny. To właśnie one mogą zdobić ścianę nad blatem w waszej kuchni. Pod warunkiem jednak, że zdecydujecie się zamienić popularne płytki ceramiczne na fototapetę. To ciekawe i oryginalne rozwiązanie.
   
  Tak naprawdę ilość dostępnych wzorów fototapet jest praktycznie nieograniczona. Możecie wybierać z tysiąca wzorów oferowanych przez producentów, ale możecie również ozdobić ścianę dowolną grafiką czy zdjęciem, które sami zrobiliście, chociażby podczas kolejnej wakacyjnej podróży. Wszystko zależy od waszej wyobraźni, jak również do stylu i kolorystki zastosowanej w kuchni. Bo pamiętajcie, że fototapeta powinna idealnie pasować do wnętrza i stanowić jego harmonijną całość – bez względu na to czy będzie mocnym elementem dekoracyjnym, czy jedynie subtelnie wtapiającym się w tło.
   
  Jeśli wasza kuchnia jest w jasnych, spokojnych, stonowanych kolorach śmiało możecie wybrać fototapetę kolorową lub z fajny, graficznym wzorem. Pięknie ożywi wnętrze i wprowadzi do niego dawkę pozytywnej energii. A jeśli wybierzecie motyw mocno owocowy to będzie nie tylko bardzo pięknie, ale dodatkowo jeszcze niezwykle smakowicie i zdrowo. Jeśli natomiast postawiliście na kolorowe szafki lub ściany wówczas warto pomyśleć o czymś mniej dynamicznym, bardziej spokojnym. Taki wzór stanie się wówczas elementem ładnie dopełniającym całość kuchennej aranżacji.
   
  Poza efektem dekoracyjnym, jaki zapewnia fototapeta trzeba jeszcze pamiętać o stronie użytkowej. W końcu ściana nad blatem narażona jest na ciągły kontakt z wodą, tłuszczem i wieloma innymi środkami chemicznymi. Dlatego pamiętajcie, że nie każda fototapeta sprawdzi się w kuchni. Wybierajcie te, które sami producenci typują do stosowania w kuchni – należą do nich między innymi fototapety winylowe, laminowane. Są trwałe i odporne na zabrudzenia. Można je również czyścić zwykłymi domowymi środkami stosowanymi na co dzień w kuchni. 
 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH