Ścianę nad blatem pokryto niebieskim lacobelem, który harmonizuje z dywanem w salonie. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Ścianę nad blatem pokryto niebieskim lacobelem, który harmonizuje z dywanem w salonie. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
26 lis 2015 12:15

Ściana nad blatem. Zobacz rozwiązania z polskich domów

Ścianę nad blatem wykończyć można wieloma materiałami: od popularnych płytek, przez szkło, po starą cegłę.

Powierzchnia nad blatem roboczym w kuchni to miejsce, które jest jednocześnie kłopotliwe, jak i dające szerokie pole do różnych wariantów aranżacyjnych. 

Ponieważ jest ona elementem wystroju kuchni, który pozostaje ciągle widoczny dla ludzkich oczu, może nadać charakter całej aranżacji pomieszczenia. Do jej wykończenia musimy jednak wybierać materiały, będące nie tylko efektowne wizualnie, ale również odporne na wysokie temperatury i zabrudzenia wodą, czy tłuszczem. Całe szczęście na rynku jest szereg rozwiązań, oferujących obie te cechy. 

Klasyką gatunku są płytki ceramiczne - jednolite, glazurowane, urozmaicone szklanymi insertami lub eleganckie mozaiki. Ścianę nad blatem możemy wykończyć również szkłem, które jest przeźroczyste lub kolorowe. Szklanym panelem można również zakryć fototapetę nad blatem lub po prostu zdecydować się na wzór drukowany na szkle. Wśród innych materiałów, stosowanych na ścianę nad blatem są tradycyjne cegła czy panele z MDF-u. Wariantów jest naprawdę wiele, każdy może wybrać coś dla siebie.

W naszej galerii prezentujemy niektóre ze sposobów wykończenia ściany nad blatem. Zobaczcie, co wybierali Polacy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH