Okładziny w wesołych kolorach, z dekorami inspirowanymi klimatem Pop Art ożywią wnętrze. Kultowe symbole i obrazki dodadzą kuchni nowoczesności – seria Pop z katalogu Imola Ceramica. Fot. Imola Ceramica.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Okładziny w wesołych kolorach, z dekorami inspirowanymi klimatem Pop Art ożywią wnętrze. Kultowe symbole i obrazki dodadzą kuchni nowoczesności – seria Pop z katalogu Imola Ceramica. Fot. Imola Ceramica.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
02 wrz 2015 11:35

Ściany w kuchni. Zobacz najnowsze kolekcje płytek ceramicznych

Płytki ceramiczne na ścianie nad blatem sprawdzą się znakomicie. Zobaczcie jakie wzory, formaty i kolory dostępne są w ofercie producentów.

Odległość pomiędzy blatem roboczym a górnymi szafkami wynosi zazwyczaj 60 cm. Na takiej powierzchni z powodzeniem można układać płytki ceramiczne, które są nie tylko bardzo trwałe, ale też modne. W ofercie producentów znajdziemy kolekcje inspirowane m.in. betonem, przypominające naturalny kamień lub drewno. Im większy rozmiar płytek wybierzemy, tym mniej trudnych do czyszczenia fug powstanie nad blatem roboczym. Duże wymiary (np. 60x60 cm) sprawią, że jednolitą powierzchnię będzie łatwo umyć i utrzymać w czystości.

Płytki ceramiczne do złudzenia przypominające surowy beton doskonale sprawdzą się w kuchniach w stylu minimalistycznym lub loft. Jeśli jednak decydujemy się na aranżację w przytulnym klimacie rustykalnym, idealnie będą pasowały płytki stylizowane na stare cegły lub kafle. Piękne, małe prostokąty wprowadzą do wnętrza magiczny styl prawdziwie domowej kuchni. Kolekcje, w których oferowane są kwadratowe płytki o wymiarach 10x10 cm, również dodają domowego charakteru kuchennej ścianie.

Okładzina ceramiczna jest odporna na plamy i częste mycie detergentami. Dlatego też, niezależnie od wielkości pojedynczych płytek, ciągle tak chętnie jest wybierana.

Do wyboru mamy także kolekcje w wielu różnych kolorach i dekorach. Ścianę nad blatem roboczym można ozdobić nadrukiem graficznym – przedstawiającym motywy kulinarne (np. kolorowe warzywa, piękne naczynia) lub miejskie (np. tętniące życiem ulice miasta). Takie płytki z powodzeniem zastąpią popularną fototapetę (na lub za szkłem) – ale będą rozwiązaniem o wiele tańszym. Okładziny w jasnych odcieniach i bez dekorów będą natomiast ponadczasowym rozwiązaniem na lata. Białe, beżowe lub szare płytki opierają się przemijającym trendom w urządzaniu kuchni.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH