Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Szare gresowe płytki z dyskretnym, melanżowym dekorem nadadzą jadalni delikatnie industrialny charakter. Fot. Halcon Ceramicas, kolekcja Factory.

Szare gresowe płytki z dyskretnym, melanżowym dekorem nadadzą jadalni delikatnie industrialny charakter. Fot. Halcon Ceramicas, kolekcja Factory.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 28 sty 2015 13:24

Szare, beżowe, brązowe: modne płytki podłogowe do jadalni

Wybierając materiał i kolor posadzki na podłodze w jadalni, warto postawić na ceramiczne płytki w odcieniach szarości, beżów i brązów. Są modne, praktyczne i pięknie się prezentują.

Wybierając materiał wykończeniowy na podłogę w jadalni, niezmiennie sięgamy po płytki ceramiczne. Wybór ten jest jak najbardziej uzasadniony, gdyż ceramika charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na wilgoć. Jadalnia, w której serwujemy posiłki, a która sama często zlokalizowana jest w sąsiedztwie pomieszczenia mokrego, jakim jest kuchnia, wymaga od nas wyboru trwałego, odpornego materiału. 

Dobierając kolor do wnętrz, kierujemy się swoimi upodobaniami, obowiązującymi trendami, a także praktycznością danego rozwiązania. Warto również zwrócić uwagę na to, jak dana barwa będzie oddziaływać na domowników.

Neutralne stonowane barwy, takie jak szarość, beż i brąz mają uspokajające właściwości i pozwalają się zrelaksować. Przestrzeń jadalni to miejsce rodzinnych spotkań, celebrowania posiłków i odpoczynku przy dobrym jedzeniu. Uspokajające, stonowane kolory są zatem idealnym wyborem na wykończenie podłogi. Za ich wyborem przemawia również fakt, że wśród proponowanych przez producentów kolekcji, prym wiodą właśnie barwy ziemiste i stonowane odcienie beżów, szarości i brązów. Modnym rozwiązaniem są również płytki drewnopodobne, także wpisujące się w paletę wspomnianych barw. 

W naszej galerii prezentujemy 12 propozycji od producentów płytek, od połyskliwych glazurowanych wariantów, bo płytki imitujące beton i drewno. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA