Prostokątne porcelanowe płytki ścienne z serii Tundra naśladują naturalny kamień. Fot. Argenta Ceramica.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Prostokątne porcelanowe płytki ścienne z serii Tundra naśladują naturalny kamień. Fot. Argenta Ceramica.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
22 lut 2016 15:20

Wybierz płytki do kuchni: gorące nowości prosto z Hiszpanii

Kolory ziemi, geometryczne formy i imitacje betonu. To przewodnie motywy, które królować będą w kuchniach w 2016 roku. Zobacz najmodniejsze płytki!

Cevisama to jedne z najbardziej opiniotwórczych targów płytek ceramicznych na świecie. W Walencji co roku najbardziej renomowani producenci ceramiki prezentują swoje nowe kolekcje i wyznaczają trendy, które architekci na całym świecie przenoszą do przestrzeni mieszkań i domów. Co zatem będzie modne w tym sezonie?

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, powszechne były kolory ziemi. Odcienie szarości, brązów i beżów, barwy piaskowe i kawowe nieprzerwanie rządzić będą również i w tym roku. Co jednak się zmieniło to jaśniejsza paleta barw oraz stopniowe sięganie po kolor, zwłaszcza niebieski.

Rozmyte, przybrudzone, nieco wyblakłe odcienie błękitów widoczne były w kolekcjach producentów.
Efekty brzybrudzenia i przetarcia na płytkach to nowy trend, wpisujący się w powrót stylu retro i vintage do aranżacji wnętrz. Inną silną tendencją jest beton we wnętrzach. Płytki imitujące fakturą i barwą ten materiał królowały na tegorocznych targach.

Modne będą również płytki o geometrycznej formie. Obok królujących od dłuższego czasu wielkowymiarowych płyt, coraz popularniejsze są płytki sześciokątne. Towarzyszą nim produkty o fakturze 3D oraz podłużne, prostokątne mozaiki, które zdają się wypierać klasyczne, foremne kwadraty.

Nadal dobrze się ma trend na naturę, płytki imitujące drewno, kamienie oraz wszelkie etniczne inspiracje orientem czy klasyką regionu (płytki w stylu iberyjskim). W naszej galerii pokazujemy świeżutkie nowości prosto z Hiszpanii. Zobaczcie, co jest modne w 2016 roku!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH