Kuchnia w czerni i bieli. Projekt: Małgorzata Muc, Joanna Scott. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kuchnia w czerni i bieli. Projekt: Małgorzata Muc, Joanna Scott. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 gru 2016 12:58

10 pomysłów na kuchnię w czerni i bieli

Bez względu na to czy dysponujemy lokum większym i przestronniejszym czy też wręcz odwrotnie – małą i ciasną kuchnią, zawsze rewelacyjny efekt wizualny uzyskamy poprzez kompozycję biało-czarną.

Chcąc zachwycić odwiedzających Cię gości wyjątkowym designem kuchni, a jednocześnie mając na celu funkcjonalność urządzeń należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Chodzi między innymi o odpowiednie zestawienie nie tyle samych elementów meblowych, ale przede wszystkim stosowne połączenie kolorystyczne.

Modnie i z klasą

Każde wnętrze jest inne - nie wszystko, co modne pasuje do każdego jednego pomieszczenia. Wiele zależy zwłaszcza od tego, jakimi dane wnętrze odznacza się parametrami technicznymi. Przykładowo szarości, granaty czy też intensywniejsze motywy dekoracyjne zupełnie nie sprawdzają się w obiektach niewielkich wymiarami. Jest to wówczas dość kłopotliwe, aby uzyskać zadowalający efekt przestrzenności. Wnętrze staje się ponure i przy okazji mało przytulne. W przypadku również będącego na topie mixu biel plus czerń jest jednak zgoła odmiennie. Kuchnia, w której dominują elementy białe jest bardzo funkcjonalna. Czerń natomiast przełamuje tę krystaliczność aranżacyjną, dodając wyszukanej elegancji.

Bezpieczne rozwiązanie

Zabawa kolorami jest dość ryzykowna, niekiedy brak wystarczającego miejsca po prostu nas ogranicza, w kwestii urządzania kuchni biało-czarnej nie ma obaw, że design nie przypadnie nam do gustu i jedyne co, to wyrzucimy przysłowiowe pieniądze w błoto. Taka kuchnia jest przede wszystkim bardzo bezpieczna. Można stwierdzić, że to aranżacyjny pewniak, który wyróżnia się zwłaszcza uniwersalnością. Prezentuje się niesamowicie estetycznie. Do tego należycie wyeksponowany jest każdy, nawet najdrobniejszy detal, zatem nie musimy się przy takiej kompozycji kuchennej martwić np. o dekoracje.

Kompozycja taktyczna

Kuchnię biało-czarną zdecydowanie można uznać za komfortową. Kiedy zastosujemy jasne elementy, które będą odpowiednio kontrastowały, ale zarazem i jednocześnie współgrały z klasyczną czernią, uzyskamy wrażenie, iż nasze wnętrze kuchenne jest dużo bardziej przestronne niż ma to miejsce w rzeczywistości. Takie złudzenie optycznego powiększenia dostępnego lokum jest bardzo trafnym i pomysłowym wariantem w przypadku kuchni małych, na przykład usytuowanych w lokalach mieszkalnych standardowych miejskich bloków. Jedynym mankamentem takiego zestawienia kolorystycznego okazuje się aspekt czystości. Na białych meblach czy czarnych sprzętach dużo bardziej widoczne będą ślady po palcach, tłustości, kurz czy opary osiadające na częściach wyposażenia. By uniknąć ciągłej bieganiny ze szmatką, warto zwrócić uwagę na strukturę naszej zabudowy. Zalecane są powierzchnie lakierowane oraz laminowana płyta, które będą gładkie i jednolite.

Źródło: Max Kuchnie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH