Pomysł na białą kuchnię. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Pomysł na białą kuchnię. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
02 wrz 2017 10:38

15 pomysłów na białą kuchnię

Czy bieli w kuchni to dobry pomysł? Zdecydowanie tak. Zobaczcie jak piękne prezentują się kuchnie urządzone w kolorze białym.

Biała kuchnia będzie pasowała do wnętrz urządzonych praktycznie w każdym stylu: nowoczesnym, klasycznym, rustykalnym czy skandynawskim. Bez przeszkód możemy ją zestawić z cegłą, z drewnem, kamieniem lub betonem, bo z większością materiałów wykończeniowych dobrze się komponuje.

Podobnie jest z kolorystyką. W duecie z czernią nada przestrzeni wyjątkowo elegancki charakter, z czerwienią, zielenią czy pomarańczą stworzy z kolei udany kontrast. Jest jeszcze szary, z który biały „czuje się” wyśmienicie zawsze i wszędzie. Wybór takiego czy innego koloru lub materiału, zależy tak naprawdę od tego jaki efekt chcemy ostatecznie we wnętrzu osiągnąć. Czy ma być ciepłe i przytulne, a może raczej wolimy minimalizm i nowoczesne formy.

Biały dodaje wnętrzu lekkości i optycznie powiększa przestrzeń. Idealnie sprawdzi się więc w małych kuchniach. Dodatkowo warto zdecydować się na lakierowane fronty, które zapewnią podobny efekt. Białe meble to również świetny pomysł do kuchni otwartej na salon. Mogą one wtopić się w tło lub stać się ładnym elementem dekoracyjnym.

Warto także pamiętać, że biały w kuchni to kolor uniwersalny i na pewno szybko się nie znudzi. A co jeśli jednak będziemy mieli ochotę na zmiany? To proste – wymieńmy dodatki na inne. 

A czy biała kuchnia jest modna? My odpowiadamy zdecydowanie tak. I zapraszamy do naszej galerii nawet tych mnie przekonanych do koloru białego. Może tym razem biały Was zaskoczy?

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH