Nowoczesne, proste w formie meble kuchenne z kolekcji Nova Lack. Otwierane bezuchwytowo fronty wykończone są lakierem w wysokim połysku. Całość dopełniają białe blaty. Dostępne są również w innych kolorach i wykończeniach frontów. Wycena indywidualna, Nolte Küchen.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Nowoczesne, proste w formie meble kuchenne z kolekcji Nova Lack. Otwierane bezuchwytowo fronty wykończone są lakierem w wysokim połysku. Całość dopełniają białe blaty. Dostępne są również w innych kolorach i wykończeniach frontów. Wycena indywidualna, Nolte Küchen.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
08 maj 2014 14:50

15 pomysłów na modną, białą kuchnię

Jest uniwersalna i ponadczasowa. Bardzo piękna i bardzo modna. Biała kuchnia pasuje do wnętrz w każdym stylu.

Przestaliśmy obawiać się, że biel w kuchni jest niepraktyczna. Meble w jej odcieniach cieszą się ogromną popularnością. Modnie jest łączyć biel z jasnym drewnem i kontrastowymi kolorami, np. czernią. A do nich dopasować białe urządzenia AGD. Oprócz modeli wolno stojących, do wyboru jest mnóstwo sprzętu do zabudowy w tym kolorze – piekarniki, piekarniki z funkcją mikrofali, ekspresy do kawy, szuflady do podgrzewania naczyń czy urządzenia do gotowania na parze.

Moc koloru białego we wnętrzu 

Kolor biały jest uniwersalny i ponadczasowy. Może być w odcieniach ciepłych i zimnych, w wykończeniach połyskujących, matowych, fakturowanych. W każdym zestawieniu ma moc wizualnego powiększania wnętrz. Białe pomieszczenia wydają się bardziej czyste i uporządkowane.

Do jasnych mebli można oczywiście wybrać również urządzenia AGD w metalicznej kolorystyce (stali, aluminium czy tytanu) albo – na zasadzie kontrastu – np. czarne. Jednak, jeśli wybór padnie na białe modele, na tle jasnych frontów praktycznie nie będzie ich widać. To bardzo prosty sposób, by nadać zabudowie jednolitą kolorystycznie, elegancką powierzchnię. Jednocześnie biel sprawia, że tak urządzona kuchnia nie dominuje, a wręcz schodzi na dalszy plan – to bardzo istotny aspekt we wnętrzach otwartych na salon.

Efekt „biel na bieli” można też wykorzystać do zamaskowania strefy gotowania lub zmywania. Na tle białego blatu trudno zauważyć płytę grzejną czy zlewozmywak i baterię w tej samej barwie. Białe wyposażenie dobrze komponuje się również z blatami w jasnych odcieniach drewna, szarości, beżu.

Oferta rynkowa jest tak duża, że każde urządzenie kuchenne da się zamaskować – gość może kuchni nawet nie zauważyć, choć będzie ona w salonie. Do tego celu służą m.in. systemy frontów, umożliwiające przesłonięcie wysokiej zabudowy z AGD. Częściej jednak wybierana jest opcja maskowania właśnie przy pomocy koloru, czyli np. biały piekarnik i białe meble.

Praktyczna i łatwa do utrzymania w czystości

Biały kolor bywa postrzegany jako kłopotliwy w utrzymaniu w czystości. Jednak okruszki, smugi czy zacieki są tak samo widoczne na powierzchniach w innych kolorach. Po prostu trzeba sprzątać na bieżąco, a biała kuchnia do tego wręcz mobilizuje. W porównaniu do stali szlachetnej, zwłaszcza bez zabezpieczenia przed śladami palców, jasne powierzchnie są nawet łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. W razie wątpliwości zawsze warto zrobić testy w studiu kuchennym, showroomie producenta czy sklepie. 

Tekst: Małgorzata Nietupska.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • nola, 2014-05-19 21:33:27

    mi się marzy niel w kuchni, ale prawdopodobnie w połączeniu z drewnem przeglądam ostatnio różne katalogi internetowe, np i wciąż się nie mogę zdecydować...
  • gość, 2014-05-13 15:36:52

    biała nie taka straszna ;) genialna wręcz!

POLECAMY W SERWISACH