Półwysep w pełni funkcjonalny. Podwyższenie sprawdza się jako bar albo bufet, blat oferuje miejsce do przygotowywania posiłków,  pod blatem: szafki, szuflady oraz pralka. Blaty i obudowa z granitu. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Półwysep w pełni funkcjonalny. Podwyższenie sprawdza się jako bar albo bufet, blat oferuje miejsce do przygotowywania posiłków, pod blatem: szafki, szuflady oraz pralka. Blaty i obudowa z granitu. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 gru 2012 10:16

Aneks kuchenny w małym mieszkaniu: oszczędzamy przestrzeń

Aneks kuchenny, pomimo niewielkiego metrażu, jest idealnym miejscem na przygotowanie śniadania i filiżanki kawy, którą można wypić rozsiadając się wygodnie na kanapie w salonie.

W mieszkaniu, które stanowi „męskie terytorium” młodego, zapracowanego pasjonata motoryzacji (na każdym kroku można natknąć się na modele motocykli oraz albumy poświęcone motoryzacji), kuchnia to jedynie niewielki fragment przestrzeni łączącej strefę wypoczynkową, przygotowywania posiłków oraz miejsce do pracy. Aneks kuchenny został wydzielony z reszty pomieszczenia za pomocą materiału podłogowego (beżowe płytki gresowe kontra panele w salonie), a umowną granicę pomiędzy kuchnią a salonem stanowi półwysep.

Granitowy blat półwyspu

Zarówno blat półwyspu, który w kuchni sprawdza się jako strefa przygotowywania, oraz jego praktyczne podwyższenie, pełniące rolę baru, wykonane zostały z granitu. Kamień o strukturze typu sól-pieprz trafnie dopasowano do stylu nowoczesnej, męskiej kuchni, natomiast jego delikatny odcień ciekawie komponuje się z bakłażanowym materiałem obiciowym w salonie.

W nowoczesnej, praktycznej zabudowie kuchennej wykorzystano biały, lakierowany MDF, z którego wykonane zostały wszystkie fronty szafek: górnych, dolnych oraz w wysokiej zabudowie, sąsiadującej z półwyspem.

Praktyczna zabudowa kuchenna

Sam półwysep zaś zagospodarowano w niezwykle praktyczny sposób. Od strony kuchni oferuje po dwie szuflady oraz szafki, a także miejsce na umieszczoną pod blatem pralkę. Ale na tym nie koniec; praktyczne podwyższenie, czyli popularna nadstawka, to dodatkowa powierzchnia użytkowa: można je wykorzystać jako bar śniadaniowy, bufet na przekąski dla gości lub zasiąść z przyjaciółmi na hokerach i delektować się ulubionym drinkiem.

Półwysep z granitową i wykończoną lakierowanym MDF-em ścianą tylną od strony salonu prezentuje się efektownie, skutecznie przesłaniając również kuchenne strefy gotowania i zmywania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH