Kuchnia oraz salon tworzą spójną przestrzeń dzienną, co podkreśla jednolita podłoga z desek (dąb kolonialny). Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kuchnia oraz salon tworzą spójną przestrzeń dzienną, co podkreśla jednolita podłoga z desek (dąb kolonialny). Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 lut 2014 05:05

Aneks kuchenny z pomysłem: biel z odrobiną limonki

Weź biały rum, brązowy cukier, wodę z bąbelkami i kruszony lód. Dodaj kilka listków mięty i pokrojoną limonkę, a zaserwujesz swoim gościom jeden z najsłynniejszych drinków. Kulinarnych inspiracji nie trzeba daleko szukać, wystarczy... rozejrzeć się w kuchni.

Salon oraz połączona z nim kuchnia tworzą, zarówno pod względem architektonicznym jak i stylistycznym, niezwykle spójną całość. Opisu pomieszczenia nie sposób ograniczyć wyłącznie do części kuchennej, bowiem nie oddałby on w pełni intencji autorki projektu, arch. Małgorzaty Brewczyńskiej, która postawiła na otwarcie przestrzeni i z powodzeniem przemieniła kuchnię oraz salon w połączoną strefę dzienną.

Przeznaczona do codziennego gotowania kuchnia musiała być funkcjonalna, a zgodnie z intencją inwestorów także minimalistyczna, prosta, wolna od dekoracji czy jakichkolwiek zbędnych elementów.

Różne materiały w kuchni

Atrakcyjny wygląd kuchennej zabudowy oraz pogodny charakter wnętrza to efekt użycia różnego rodzaju materiałów oraz trafnego zestawienia kolorów. Komplet mebli kuchennych składa się m.in. z dwóch wysokich słupków, których korpusy i fronty wykonano z płyty laminowanej w kolorze ciemnej sosny laredo. W jednym z nich ukryto lodówkę, w drugim zabudowano piekarnik.

Do szafek dolnych (z przewagą szuflad) dobrane zostały fronty i lica z białego, lakierowanego MDF-u. Ryflowania w górnej krawędzi frontów umożliwiają otwieranie. Niskie, białe korpusy szafek górnych uzupełniają fronty wykonane z mlecznego szkła w aluminiowych ramkach.

Górna zabudowa kontra dolna zabudowa

 

W odróżnieniu od dolnej zabudowy, na którą składają się liczne szafki z pojemnymi szufladami i cargo, część górna jest jedynie lekko zarysowana, a przeszklone szafki zgrabnie komponują się z lakierowanym szkłem pokrywającym ścianę.

Stylistyczną spójność pomieszczenia podkreśla wyposażenie salonu wyłącznie w białe i ciemnobrązowe meble, powtórzenie limonkowych akcentów w strefie wypoczynkowej, a także zastosowanie tego samego materiału do wykonania kuchennych słupków oraz wiszących szafek i panelu ściennego w salonie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • a, 2012-06-27 14:09:39

    Tak, tylko ta lodówka obok piekarnika...

POLECAMY W SERWISACH