Aranżacja kuchni: strefa zmywania pod oknem. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Aranżacja kuchni: strefa zmywania pod oknem. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
04 kwi 2017 14:09

Aranżacja kuchni. 15 pomysłów na strefę zmywania pod oknem

Strefa zmywania zaaranżowana pod oknem ma wiele zalet: jest oświetlona naturalnym światłem, a podczas niezbyt lubianej czynności zmywania możemy delektować się widokiem za szybą.

Zlew pod oknem wymaga jednak uwzględnienia kilku, ważnych aspektów. Po pierwsze, kwestia estetycznej aranżacji, ponieważ w tym miejscu zlew zwraca na siebie uwagę. Trzeba zadbać tu o porządek i zaprojektować to miejsce z dużym wyczuciem smaku. Pamiętajmy, aby strefę zmywania dostosować do ogólnej stylistyki wnętrza.

Modny zlewozmywak

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu nowoczesnego efektu, wówczas możemy wybrać zlewozmywak podwieszany. Wysokiej jakości i starannie zaprojektowane modele wpuszczane i montowane na równi z blatem również mogą stać się funkcjonalną ozdobą wnętrza.

Szeroki wybór designerskich zlewozmywaków w różnorodnej kolorystyce sprawia, że nie musimy się ograniczać. Możemy wybierać spośród modeli w śnieżnej bieli, eleganckiej czerni, klasycznych beżach i szarościach. Jeśli zdecydujemy się na czy energetyczną czerwień, granat, zieleń czy żółć, dodadzą one kuchni interesującego charteru.

Bateria do zlewozmywaka pod oknem

Planując lokalizację zlewozmywaka pod oknem, upewnijmy się, czy bateria nie będzie utrudniała jego otwierania. Jeżeli sięga ona powyżej linii parapetu, wówczas niezbędny będzie model ze składaną wylewką.

Takie rozwiązanie sprawdzi się na co dzień, ale również ułatwi wykonywanie większych prac, jak np. mycie okna kuchennego – nieruchome wylewkami trzeba bowiem odkręcać, aby swobodnie wyczyścić szyby.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH