Minimalistyczne fronty zabudowy mają frezowane krawędzie-uchwyty. Czarne fronty luksusowych urządzeń AGD, dopasowane kolorystycznie do lamp oraz płyt grzejnych, efektownie kontrastują z białymi meblami. Ekspres ma dekoracyjne podświetlenie. Projekt: Katarzyna Ostańska. Fot. Patryk Zajc, Łukasz Nowicki.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Minimalistyczne fronty zabudowy mają frezowane krawędzie-uchwyty. Czarne fronty luksusowych urządzeń AGD, dopasowane kolorystycznie do lamp oraz płyt grzejnych, efektownie kontrastują z białymi meblami. Ekspres ma dekoracyjne podświetlenie. Projekt: Katarzyna Ostańska. Fot. Patryk Zajc, Łukasz Nowicki.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
29 maj 2014 08:05

Biała kuchnia: elegancka i otwarta na salon

Surowe cegły na ścianach pięknie podkreślają eleganckie, proste bryły mebli. To kuchnia, w której aspekty wizualne idą w parze z funkcjonalnością.

Projekt kuchni musiał połączyć aspekty funkcjonalne ze sztuką, ukierunkowaną na rzeźbiarskie formy. Zaprojektowane zostały więc meble o maksymalnie prostych bryłach – wykonane z Corianu i białego lakieru bez widocznych uchwytów z frezowaniami na krawędziach dla zachowania potrzeby czystej linii. Ich elegancję podkreśla surowe ceglane tło okładzin ściennych. 

Kuchnia otwarta na strefę dzienną: w stylu loft

Pomieszczenie jest otwarte na strefę dzienną, którą w każdej chwili można wydzielić, dzięki zastosowaniu tkanin-kotar w kolorystyce zależnej od nastroju i okazji. Tkanina, spływająca kaskadą z sufitu sprawia, że loftowy styl kuchni jest udomowiony, wręcz przytulny. Tutaj aż chce się spędzać czas przy kawie czy wspólnym gotowaniu z przyjaciółmi, zamiast przesiadywać na sofie w salonie. 

Wyspa w kuchni: prawdzie centrum gotowania

Centralne miejsce w kuchni zajmuje wyspa. Uwagę zwraca jej asymetryczny kształt: rzeźbiarski, wyszukany a zarazem bardzo prosty. Blat – wykonany z tworzywa kompozytowego – ma dwa poziomy. Wyższy tworzy strefę barową, niższy zaś jest przestronną i bardzo wygodną strefą gotowania. Uwagę zwracają aż trzy grzejne płyty modułowe: indukcyjne oraz teppan yaki, wbudowane w blat obok siebie.

W pierwszej chwili można nie zauważyć zlewozmywaka, znajdującego się na przeciwległym końcu wyspy. To model podwieszany, z półką wewnątrz komory na akcesoria do mycia naczyń oraz baterię. Mycie naczyń to zadanie dla zmywarki ukrytej pod blatem wysypy.  

Wysoka zabudowa: funkcjonalna i praktyczna

Wnękę w ścianie zajmuje wysoka zabudowa. Za jej frontami kryją się szafki, carga i lodówka. Pośrodku, w linii poziomej, umieszczono sprzęt AGD: piekarnik, ekspres do kawy, urządzenie do gotowania na parze, a pod każdym z nich szuflady do podgrzewania naczyń. 

Sufit: ciekawie i oryginalnie zaprojektowany

W tej kuchni wiele się dzieje na suficie. Nad płytami grzejnymi został umieszczony okap, w minimalistycznej obudowie w formie prostopadłościanu. Wyjątkowy jest materiał samego sufitu – wykonany z metalowych krat podestowych, którego najczęstszym przeznaczeniem są budynki przemysłowe. Współtworzą klimat loftu, a ich ażurowa konstrukcja umożliwia dowolne wieszanie dekoracji. 

Tekst: Małgorzata Nietupska.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH