Minimalistyczne wnętrze posiada dużą powierzchnię roboczą – wszystkie blaty są wykonane z szarego kwarcytu „Gaya Grey”. Projekt Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Minimalistyczne wnętrze posiada dużą powierzchnię roboczą – wszystkie blaty są wykonane z szarego kwarcytu „Gaya Grey”. Projekt Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
06 sie 2014 13:31

Biała kuchnia ocieplona drewnem. Tak ją urządzisz

Otwarta na salon kuchnia została zaprojektowana w stylu minimalistycznym. Mimo panującej tu bieli, posiada domowy i ciepły klimat – wszystko za sprawą naturalnego drewna.

W aranżacji rządzą czyste formy – białą zabudo­wę kuchenną, wykonaną na zamówienie z lakie­rowanego MDF-u, utrzymano w nowoczesnym stylu. Dzięki temu, że uchwyty szafek zostały wy­frezowane na krawędzi frontu, meble wydają się bardzo lekkie.

Minimalistyczna i przytulna

Z założenia cała kuchnia miała być zarówno minimalistyczna, jak i przytulna. Mimo nowoczesnych form, czuć tu domowy klimat. Dlatego też w duecie z ciepłą bielą w aranżacji połączono drewno amazoue, którego pas zaczyna się na ścianie za płytą indukcyjną, a kończy nad obszerną wyspą. Głęboki odcień pięknego forniru dobrze współgra z jasną kolorystyką kuchni.

Uroda kamienia

Pan domu, który co kilka dni przygotowu­je tu sobie prawdziwie męskie potrawy, ma do dyspozycji dużą powierzchnię blatów. Te, wykona­ne z szarego kwarcytu „Gaya Grey”, pięknie kom­ponują się z bielą ścian i zabudowy. Z tego samego kamienia naturalnego wykonano również pod­świetlone fragmenty ścian we wnęce nad blatem.

 Kuchnia inspirowana naturą

Minimalistyczna kuchnia jest prawdziwie mę­skim królestwem. To tu pan domu przygotowu­je sobie ulubione dania kuchni polskiej na czele z mistrzowskim bigosem. Obszerne okno umi­la gotowanie: tuż za nim roztacza się widok na ogród zainspirowany duchem japońskiej równo­wagi i elegancji, a dalej – piękny sosnowy las. Na­wiązania do natury są widoczne niemal w każdym miejscu tego domu, w kuchni natomiast akcen­towane są w postaci szlachetnych materiałów.

Drewno we wnętrzu

Drewnianą podłogę wykonano z dębowych de­sek, ciekawym rozwiązaniem okazał się również zlewozmywak z naturalnego kwarcytu zamonto­wany w wyspie. Jak zaznacza autorka projektu, jadalnia miała być płynną kontynuacją otwartej kuchni. Pomieszczenia łączy więc jasna kolorysty­ka oraz podłoga z naturalnego drewna.

Rozświetlona biel

Malowane ekologiczną farbą ściany, mimo wszechobecnej bieli, nie wydają się chłodne. Duża liczba okien sprawia, że wpada tu wiele światła słonecznego, które delikatnie przełamuje zastosowaną kolory­stykę. Kuchenne wnęki obłożone kwarcytem zo­stały dodatkowo oświetlone dyskretnymi lampka­mi, co potęguje ciepły klimat kuchni.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz

Stylizacja: Ewa Kozioł

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • honeym76, 2014-09-12 22:03:27

  Drewno faktycznie ociepla kuchnię, a można je też inaczej zastosować. Na przykład tak jak Ciekawa zabudowa urządzeń znacznie różni się od tej tradycyjnej, więc takie niby banalne rozwiązanie zyskuje zupełnie nową jakość.
 • ewka_so, 2014-08-09 23:53:39

  Szkoda tylko, że to "drewno" wygląda na mdf ;/ Prawdziwe drewno to jest coś...
 • katiuszax, 2014-08-09 23:32:56

  Drewno sprawdza się w każdym wnętrzu. Odpowiednio zabezpieczone będzie wyglądało pięknie przez lata.
 • Martaa80, 2014-08-08 15:41:54

  Ja mam drewniane blaty, wyglądają bajecznie :)

POLECAMY W SERWISACH