Dominujący w dziennej części duet czerni i bieli przełamują m.in. dodatki, obraz przedstawiający kobietę o ogniście rudych włosach, właściciele mieszkania otrzymali w prezencie ślubnym. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Dominujący w dziennej części duet czerni i bieli przełamują m.in. dodatki, obraz przedstawiający kobietę o ogniście rudych włosach, właściciele mieszkania otrzymali w prezencie ślubnym. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
09 marz 2014 20:55

Biała kuchnia: połącz ją z czernią i drewnem

Godny zaufania w kwestii elegancji i nowoczesności, klasyczny duet bieli i czerni, nie zawiódł i tym razem. Dodatkowo ocieplony fornirem palisandru dodał współczesnej kuchni dyskretnego uroku lat 60. ubiegłego wieku.

W powstałym z połączenia dwóch mieszkań apartamencie, kuchnia ma charakter otwarty i stanowi – wraz z jadalnią i salonem – połączoną strefę dzienną. Projekt wnętrza w ostatecznym kształcie łączy pomysły autora projektu oraz oczekiwania i upodobania właścicieli, którzy pragnęli kuchni nowoczesnej, ale wyraźnie naznaczonej, bliskim sercu inwestorki, stylem lat 60. XX wieku.

Kuchnia nie tylko praktyczna

Kuchnia miała być nie tylko funkcjonalna, ale także oferować miejsce i tło do wyeksponowania licznych grafik, obrazów, rzeźb. Biały kolor zabudowy kuchennej i wykończenie frontów na wysoki połysk idealnie odpowiadały gustowi pani domu. Autor projektu wnętrza – arch. Iwo Kęsy, zaproponował zestawienie bieli zabudowy z czernią blatu i ściany oraz ocieplenie nowoczesnej, chłodnej aranżacji za pomocą forniru palisandru.

Z fornirowanej płyty wykonany został cokół oraz część zabudowy (lodówka, wysokie cargo); wąskie, poziome listwy z tego materiału dodatkowo zdobią dolne i górne szafki. Tak powstała nowoczesna, a jednocześnie ciepła, stylowa kuchnia. Elegancki charakter zapewnia pomieszczeniu kamienny blat oraz smolisty połysk czarnego szkła, które pokrywa ściany aż po sufit. Lakierowana, szklana tafla stanowi tło, na którym doskonale prezentują się nie tylko kuchenne sprzęty. Systematycznie powiększana kolekcja grafik, która znalazła swoje miejsce nad górnymi szafkami, jest doskonale wyeksponowana i widoczna także z salonu.

Bar stanął na granicy kuchni z salonem

Delikatną granicę podziału między kuchnią a salonem stanowi niewielki bar śniadaniowy, od strony kuchni wyposażony w szuflady i półki, zaś od strony jadalni wyznaczający miejsce ustawienia stołu. Zarówno fragment ściany, jak i niewielki bar skutecznie przesłaniają strefę roboczą, dzięki czemu jest ona niewidoczna z salonu. Dyskretnie schowany został m.in. zlewozmywak. Niewielki, okrągły model do montażu podwieszanego nie zajmuje miejsca na powierzchni blatu i pozwala zachować optyczne wrażenie przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH