Motyw czerwonych papryczek miał dodać klasycznej kuchni nieco pikantnego charakteru. Wzór został nadrukowany na szkle hartowanym. Projekt: Małgorzata Goś, Agata Balińska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Motyw czerwonych papryczek miał dodać klasycznej kuchni nieco pikantnego charakteru. Wzór został nadrukowany na szkle hartowanym. Projekt: Małgorzata Goś, Agata Balińska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
22 cze 2015 14:28

Biała kuchnia: sposób na eleganckie wnętrze

Życzeniem inwestorów była kuchnia urządzona w sposób klasyczny, ale też z ostrym akcentem. Dlatego właśnie powstała dekoracyjna ściana nad blatem z papryczkami chilli.

Stworzona z myślą o czteroosobowej rodzinie przestrzeń została zdominowana przez stonowane kolory – biel i szarości. Dzięki jasnym barwom panuje tu lekki, klasyczny styl. Wysoka zabudowa meblowa sięga sufitu – kryje się w niej mnóstwo kuchennych drobiazgów. Za białymi frontami udało się także schować komin.

Sprzęty AGD – lodówkę i piekarnik – zlokalizowano w niej na bardzo wygodnej wysokości. Szarości zdominowały tu blat roboczy wykonany z laminatu oraz podłogę z płytek gresowych. Ta sama kolorystyka rządzi w jadalni. Pani domu uwielbia czerwone dodatki, a te doskonale prezentują się na szarym tle. Jeśli z biegiem lat gusta się zmienią, dobrze sprawdzą się również barwne akcenty zieleni, czerni czy fioletu.

Wyposażona w duży stół i dekoracyjne szare krzesła przestrzeń została urządzona z prostotą. Nietypowy obraz na ścianie pochodzi z prywatnej kolekcji inwestorów. Motyw przewodni kuchni to nadruk pikantnych czerwonych papryczek, który rozciąga się nad całym blatem roboczym. Wzór został nadrukowany na szkle hartowanym, dzięki czemu ścianę łatwo utrzymać w czystości. Ciekawą dekoracją jest także ażurowa ścianka, która jednocześnie miała przesłonić kuchnię i dodać przestrzeni lekkości. Motyw podobnej, ażurowej dekoracji powtórzono na oparciach białych krzeseł w kuchni. Przy małym stoliku domownicy – małżeństwo i dwóch synów studentów – siadają do szybkich posiłków.

Ciekawym rozwiązaniem okazał się tu również zlewozmywak w kolorze blatu, który na takim tle wydaje się być niemal niewidoczny. Szafka otwierana żaluzjowo to miejsce przechowywania miksera i robotów kuchennych. Ukryte w niej gniazdko sprawia, że sprzęty są niemal zawsze podłączone i gotowe do pracy. Kuchnia i jadalnia mają okna wychodzące na balkon. Można stąd podziwiać widok nowoczesnego łódzkiego osiedla.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz. 

Projekt: proj. wnętrz Małgorzata Goś i proj. wnętrz Agata Balińska.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz; stylizacja: Ewa Kozioł.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH