Kuchnia i jadalnia znajdują się obok siebie. Ich podłoga to ten sam czarny łupek, który łączy obie przestrzenie. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Kuchnia i jadalnia znajdują się obok siebie. Ich podłoga to ten sam czarny łupek, który łączy obie przestrzenie. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
27 sty 2016 22:33

Biała kuchnia z jadalnią. Zobaczcie gotowy projekt

Kuchnia jest jasna, wygodna, w stylu nawiązującym do marynistycznego i cottage. Tuż obok znajduje się jadalnia z dużym, dębowym stołem.

To kuchnia z jadalnią stworzona do spotkań rodzinno-towarzyskich. Jest jasna, bardzo wygodna, otwarta na salon i jadalnię. Przy dużym, dębowym stole aż chce się spędzać razem czas. Gdy dopisuje pogoda, można się przenieść na taras ze wspaniałym widokiem na jezioro albo przespacerować się pobliski pomost.

Motyw pomostu z mazurskich jezior, przy którym cumują łodzie, obecny jest także w aranżacji domu. Pomysł był prosty, a zarazem nowatorski: elementy kojarzące się z pomostami, jak drewniane słupy, barierki, żeglarskie liny, wykorzystano w projekcie schodów czy antresoli nad jadalnią. W ten sposób motyw pomostu połączył stylistycznie aranżację strefy dziennej, w tym kuchni oraz jadalni.

Kuchnia jest biała, nawiązuje także do stylu cottage, ale w nowoczesnej odsłonie. Jej fronty mają delikatne, rzeźbione zdobienia. W licznych szafkach, szufladach i cargach jest dużo miejsca na naczynia, zapasy i akcesoria.

Blat to jasnoszary kwarcogranit – materiał odporny w codziennym użytkowaniu. Pod nim został podwieszony stalowy zlewozmywak. Dzięki temu strefa zmywania jest prawie niewidoczna. Wzrok przyciąga oprawa okna, przy którym umieszczono zlewozmywak. Po jego bokach wykonane zostały dekoracyjne, podświetlone półki z drewna i szkła. Tutaj ustawia się m.in. filiżanki. Powyżej okna zaś znajduje się nisza w ścianie, także podświetlana, na ozdobne przedmioty. Ten fragment kuchni jest pięknie wyeksponowany od strony jadalni. To detal współtworzący domowy, przytulny klimat. Łączy także stylistycznie kuchnię z jadalnią. Półki przy oknie wykonane są z tego samego drewna dębowego, co stół i konsola w jadalni. Oba wnętrza łączy także identyczne wykończenie podłogi – z pięknego, czarnego łupku.

Wygodnie, prosto, ale z odrobiną luksusu – o takim domu marzyli właściciele. Udała się również rzecz rzadka: wkomponowanie jego wnętrz w krajobraz za oknami.

Projekt: Kamila Paszkiewicz.

Tekst: Małgorzata Nietupska.

Stylizacja: Ewa Kozioł. Zdjęcia: Bartosz Jarosz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH