Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Napis nad strefą gotowania życzy domownikom smacznego i pozwala poczuć się w kuchni, jak w domu. Zapisany został w dwóch językach - polskim i holenderskim. Projekt: Małgorzata Błaszczak, Pracownia Mebli Vigo. Fot. Artur Krupa.

Napis nad strefą gotowania życzy domownikom smacznego i pozwala poczuć się w kuchni, jak w domu. Zapisany został w dwóch językach - polskim i holenderskim. Projekt: Małgorzata Błaszczak, Pracownia Mebli Vigo. Fot. Artur Krupa.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 kwi 2016 09:13 (aktualizacja: 22 kwi 2016 15:50)

Biała kuchnia: zobacz piękne, stylowe wnętrze

Tę kuchnię zaprojektowano dla rodziny, która wręcz uwielbia spędzać razem czas. Dlatego postawiono tu na przestrzeń otwartą – pomieszczenie łączy się z jadalnią i eleganckim salonem.

Posesję, położoną na obrzeżach miasta, otacza piękna zieleń i lasek brzozowy. Inwestorom zależało na tym, by kuchnia była jak najbardziej stonowana oraz tworzyła harmonijną całość z widokiem, który roztacza się za oknami.

Białe wnętrze zachwyca więc przede wszystkim piękną zabudową i ciepłym, rodzinnym klimatem. Meble wykonano z lakierowanego MDF-u w matowym wykończeniu. Szafki stanowią jednak kombinację tradycyjnie otwieranych frontów górnych z zabudową dolną opartą głównie na systemach wysuwnych. Piękne podświetlone wewnątrz witryny to miejsce na tradycyjną zastawę lub dekoracyjną porcelanę.

Kontynuację eleganckiej bieli zabudowy stanowią połyskliwe płytki nad blatem roboczym. Ich formaty przypominają małe cegiełki, co daje wnętrzu nieco rustykalny klimat. Lśniąca podłoga została natomiast wyłożona polerowanym gresem.

Modne biele, które królują w tej aranżacji, zostały przełamane czarnymi dodatkami oraz brązowym, drewnianym zestawem mebli. Przy dużym stole domownicy zasiadają do smacznych posiłków. Rodzinną atmosferę podkreśla dekoracyjny napis „Smacznego” w dwóch językach.

Skandynawski klimat tego wnętrza podkreślają piękne dodatki oraz ozdobne wykończenia białych mebli. Modny czarny kolor przewija się tu w charakterze dekoracji – na zasłonach oraz wiszących lampach. Kuchenne blaty to połączenie dwóch materiałów i kolorów - drewno to laminat dębowy, a czerń - granit „Nero Assoluto”. Mimo że w kuchni króluje biel, wnętrze nie wydaje się chłodne – w aranżacji zastosowano ciepłą w odbiorze biel antyczną, która idealnie współgra z naturalnym drewnem.

Tekst: Judyta Kokoszkiewicz.

Zdjęcia: Artur Krupa.

PROJEKTANT

Małgorzata Błaszczak

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA