W kuchni wydzielono miejsce na jadalnię z dużym stołem (proj. Konrad Grodziński). Blat został wykonany z białego kompozytu Corian® Du Pont™, połączonego z drewnianymi elementami. Krzesła to model DAR Plastic Armchair Vitra. Projekt: Konrad Grodziński. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W kuchni wydzielono miejsce na jadalnię z dużym stołem (proj. Konrad Grodziński). Blat został wykonany z białego kompozytu Corian® Du Pont™, połączonego z drewnianymi elementami. Krzesła to model DAR Plastic Armchair Vitra. Projekt: Konrad Grodziński. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
21 lip 2014 08:42

Biała, nowoczesna kuchnia ocieplona drewnem

To kuchnia z jadalnią, w której króluje biel. W tym kolorze są zarówno meble, blaty jak i ściany. Ich minimalistyczny odbiór łagodzą drewniane elementy.

Nie każdy jedząc śniadanie, obiad lub kolację może delektować się widokiem parku, zmieniającym się w rytmie czterech pór roku. Właściciele tej kuchni mają to szczęście. Raz wita ich ciepłe, wiosenne słońce i budząca się do życia przyroda, innym razem bardziej mroźna śnieżna aura.

Jednak, aby każdego dnia inwestorzy mogli cieszyć się widocznym za przeszkloną elewacją krajobrazem, kuchnia musiała zmienić swoje miejsce. W pierwotnym układzie wnętrza, zaproponowanym przez dewelopera, zlokalizowana była w zupełnie innej części apartamentu.

Zmiana była konieczna i szybko okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Teraz siedząc przy stole mamy niczym niezakłócony widok na park. Dokładnie taki jak chcieliśmy – tłumaczy właściciel i projektant Konrad Grodziński.

Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną ważną zaletę. Konradowi udało się wygospodarować dodatkowe, całkowicie oddzielne pomieszczenie przeznaczone na pralnię.

Kuchnia otwarta: z barem i jadalnią

Kuchnia zachowała charakter otwarty, nie pozostała jednak całkowicie na widoku.

Nie chciałem tradycyjnej wyspy, dlatego zdecydowałem się na niewysoki bar (ok. 1,50 m) – wyjaśnia autor projektu. Nie dzieli on obu przestrzeni, a jedynie skutecznie zasłania tzw. strefę roboczą, gdzie się zmywa, kroi i piecze. Od strony salonu przy barze ustawiony został duży, rodzinny stół, pełniący rolę jadalni. Od strony kuchni zaś wygospodarowano w nim miejsce na liczne szafki i szuflady.

Białe meble ocieplone drewnem

Wystrój kuchni, podobnie jak układ funkcjonalny, spełnia wszystkie potrzeby właścicieli. Dominują tu nieskazitelnie proste, czyste formy oraz gładkie, jednolite powierzchnie – blat wykonany z Corianu czy meble z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u, w których zastosowano bezdotykowy system otwierania. Wszystko w znaczącej przewadze bieli, która jeszcze dodatkowo podkreśla ich nowoczesny, minimalistyczny charakter.

Nie wieje tu jednak chłodem. Czystą i świeżą biel ocieplają drewniane elementy, przełamujące gładkie, jednolite powierzchnie. Naturalny dąb, pojawiający się zarówno na dolnej, jak i górnej zabudowie, został wcześniej starannie wyszczotkowany, dzięki czemu rysunki słojów są znacznie bardziej widoczne i podkreślone. Struktura drewna i jego kolor, który w efekcie uzyskał odcień szarości, dobrano do podłogi w salonie, co pozwoliło zachować stylistyczną spójność całej strefy dziennej.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH