Kolorem dominującym w kuchni jest biel, która nadaje jej lekkości i świeżości. W zestawie z ciemnym blatem i intensywną czerwienią prezentuje się doskonale. Całość ociepla drewniana podłoga. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kolorem dominującym w kuchni jest biel, która nadaje jej lekkości i świeżości. W zestawie z ciemnym blatem i intensywną czerwienią prezentuje się doskonale. Całość ociepla drewniana podłoga. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
09 cze 2014 14:47

Biała, nowoczesna kuchnia. Z czerwonymi dodatkami

To kuchnia funkcjonalna. Z dużą ilością pojemnych szafek i wygodnymi blatami roboczych. Ale również z dużą spiżarką sprytnie ukrytą za lśniącymi, białymi frontami szafek.

Układ funkcjonalny parteru przeszedł istną rewolucję. Zmiany były konieczne, bowiem wnętrze kompletnie nie spełniało potrzeb właścicieli. Zniknęły niepotrzebne ścianki ograniczające funkcjonalność przestrzeni, zmieniono również rozkład poszczególnych pomieszczeń. Praktycznie nic nie pozostało na swoim miejscu.

W efekcie wprowadzonych zmian powstała przestronna, spójna strefa dzienna, którą dodatkowo doświetlają ogromne okna wychodzące na ogród. Kuchnia, jadalnia i salon pozostają otwarte, ich granice zostały jednak wyraźnie zaznaczone.

Otwarte wnętrze. Funkcjonalnie zaplanowane

Kuchnia została zaplanowana bardzo funkcjonalnie. Mamy tu zarówno szafki wiszące z dużą ilością miejsca, jaki i dolne skrywające sprzęty AGD oraz pojemne szuflady. Jest także wysoka zabudowa oferująca wcale nie mniej przestrzeni na przechowywanie. Ale na tym nie koniec. W tej kuchni zaplanowano także przestronną spiżarnię bardzo sprytnie ukrytą za drzwiami, które są dokładnie takie same, jak fronty mebli. Jeśli nie wiemy możemy tylko zgadywać, gdzie ukryte jest „sekretne” wejście. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoliło zachować spójną, ładną aranżację kuchni.

Strefa zmywania z podwieszanym, półtorakomorowym zlewozmywakiem umieszczona została pod oknem. Możemy więc uprzyjemnić sobie kuchenne prace oglądając piękne widoki za oknem. Strefa gotowania znajduje się natomiast dokładnie naprzeciwko. Tu z kolei mamy już widok na jadalnię i salon. Też całkiem przyjemny. 

Nowoczesna, elegancka przestrzeń

W tej kuchni zadbano jednak nie tylko o stronę funkcjonalną, ale i estetyczną. Jest nowocześnie, ale i bardzo elegancko. Pięknie prezentują się białe meble w połysku z gładkimi, lśniącymi frontami, doskonale odbijającymi światło dzienne. Ciemne blaty stanowią ładne kontrastowe zestawienia, a intensywna czerwień w postaci dodatków doskonale ożywia przestrzeń i nadaje jej indywidualny klimat. Podobnie jak fototapeta z motywem bambusów, która zdobi ściany nad blatem.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH