Kuchnia jest jasna, przestronna i elegancka. To efekt
wykorzystania białych, matowych ta i MDF-u oraz laminatu w dekorze wiśnia malaga, z którego wykonano m.in. blat oraz obudowę półwyspu. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Kuchnia jest jasna, przestronna i elegancka. To efekt wykorzystania białych, matowych ta i MDF-u oraz laminatu w dekorze wiśnia malaga, z którego wykonano m.in. blat oraz obudowę półwyspu. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: dobrzemieszkaj.pl
14 lis 2013 11:07

Białe meble kuchenne w duecie z drewnem

Istotny wpływ na kształt projektu i styl aranżacji miało otoczenie domu. Budynek – z ogromną determinacją i sprecyzowaną wizją – odrestaurowany przez właścicieli, odwzajemnił się ukazując przepiękny kamień, którego pokłady znajdują się w również wokół. Stał się on podstawą całego projektu.

Ten dom jest wyjątkowy: tutaj życie prywatne i zawodowe właścicieli przeplata się na każdym kroku. Jednak przemyślany projekt i inspiracje, która podsunęła sama natura, pozwoliły nadać wnętrzu status azylu oraz zachować intymną atmosferę.

Część dzienna (kuchnia, jadalnia oraz salon) znajdują się na niższym poziomie mieszkania, ten wyższy to część stricte prywatna, jednak antresola, z której można podziwiać salon o wysokości dwóch kondygnacji, pozwala na wizualną komunikację między piętrami.

Otaczająca dom przyroda – pokłady kamienia oraz drzewa – dosłownie i umownie wkroczyła do środka, podsuwając inspiracje dla autorki projektu i właścicielki w jednej osobie.

Zachęca do gotowania

Zachowując prosty, naturalny, a jednocześnie nowoczesny styl projektantka wykorzystała dekor jasnego drewna oraz achromatyczne barwy: głównie biel oraz szarości i czerń. Wąska, acz elegancka, paleta stanowi podstawę aranżacji kuchni.

Pomieszczenie ma charakter otwarty. Przestronne i wygodne zachęca do gotowania, tym bardziej, że funkcjonalny układ gwarantuje stały kontakt z osobami w salonie oraz jadalni. Przestrzeń kuchni wyznacza z jednej strony wysoka zabudowa na całej, znacznej szerokości, ścianie, z drugiej – półwysep, pełniący m.in. rolę strefy gotowania. Strefa zmywania natomiast została ulokowana pod oknem – zmywanie z widokiem na las to czysta przyjemność.

Naturalny charakter zabudowy

Wszystkie fronty zostały wykonane z lakierowanego na biało MDF-u. Matowe wykończenie subtelnie akcentuje naturalny charakter zabudowy, podobnie jak dekor wiśnia malaga. Laminat w tym wybarwieniu, z wyraźną strukturą, wybrano do wykonania wszystkich pozostałych elementów zabudowy: blatu oraz obudowy półwyspu, panelu ściennego z półkami oraz charakterystycznej ramy okalającej wysoką zabudowę.

Brak tradycyjnych uchwytów podkreśla dostojny, naturalny, a zarazem nowoczesny charakter zabudowy. Natomiast otwieranie szafek i szuflad umożliwiają rozwiązania bezuchwytowe w połączeniu z systemem elektrycznego wspomagania otwierania (w szafce zlewozmywakowej) oraz podnośnikami do frontów (w szafkach górnych).

Wysoka zabudowa z licznymi szafkami mieści urządzenia AGD, a także stanowi strefę przechowywania kuchennych akcesoriów oraz domowych zapasów.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Monika, 2015-05-04 16:39:01

    To chyba... Nie, nie chyba, na pewno! Najpiękniejsza kuchnia jaką kiedykolwiek widziałam, na pewno będzie wzorem, kiedy będę urządzać kuchnię w moim domu! Pozdrawiam

POLECAMY W SERWISACH