Drewniany blat w kuchni. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Drewniany blat w kuchni. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
18 maj 2017 09:49

Blat w kuchni: 10 pomysłów na drewno

Choć dobry blat nie boi się upływu czasu ani towarzystwa miłośników gotowania, jego rola nie ogranicza się już wyłącznie do miejsca przygotowywania posiłków. Blat stał się ważnym elementem dekoracyjnym, który nadaje styl kuchennej aranżacji.

Blat kuchenny powinien być odporny i trwały, bo jest narażony na intensywną eksploatację. Zarysowania, zaplamienia i działanie wysokich temperatur - to codzienne wyzwania, jakim musi sprostać.

Jednak nowoczesny blat to już nie tylko solidna podstawa dla prac kuchennych, ale swoista rama wykończeniowa nadająca styl całemu wnętrzu. Aby nabrało ono niebanalnego charakteru warto zdecydować się na mocny akcent w postaci pięknego, wyrazistego blatu, np. inspirowanego ciekawym rysunkiem drewna. 

Blaty wykonane z naturalnego drewna wyglądają niezwykle efektownie. To jednak „ciężkie” wyzwanie dla konstrukcji mebli oraz budżetu inwestorów. Masywny, drewniany blat nie jest również rozwiązaniem polecanym do małych wnętrz. Jak więc pogodzić marzenie o blacie wykonanym z drewna z możliwościami metrażowymi i ekonomicznymi? Wybierając nowoczesne materiały meblowe, które są zamiennikami naturalnych tworzyw.

Urok drewna kryje się w jego wyjątkowej strukturze, charakterystycznym rysunku usłojenia oraz niepowtarzalności i te cechy możemy odnaleźć w nowoczesnych materiałach, które idealnie naśladują specyfikę oryginału - zapewnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. Wprowadziliśmy już lżejszą alternatywę dla blatów kamiennych w postaci dekorów wiernie oddających wygląd naturalnego marmuru, teraz podobne rozwiązanie proponujemy zwolennikom blatów drewnianych.

Nowoczesne dekory inspirowane rysunkiem drewna należą do najbardziej popularnych nie tylko z powodu przystępnej ceny. Wiernie oddają urok naturalnych surowców, idealnie odwzorowując wygląd, a nawet wyczuwaną przez dotyk strukturę pierwowzoru. Ich atutem jest niewielka waga, odporność na działanie wysokich temperatur i wilgoci oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Źródło: KAM

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH