Nad płytą ceramiczną i grillem góruje odpowiednio duży okap. Piękny, trwały granit na blacie roboczym i ścianie nad nim zapewnia gotowaniu i grillowaniu szlachetną oprawę. Fot. Tomek Markowski.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Nad płytą ceramiczną i grillem góruje odpowiednio duży okap. Piękny, trwały granit na blacie roboczym i ścianie nad nim zapewnia gotowaniu i grillowaniu szlachetną oprawę. Fot. Tomek Markowski.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 maj 2009 09:40

Brązowa kuchnia: wciąż modna aranżacja wnętrza

Na życzenie mieszkańców tego domu jednym z najważniejszych elementów wystroju kuchni stało się... wielkie lustro. Dzięki niemu kuchenna przestrzeń zdaje się nie mieć końca.

Właściciele domu chcieli go urządzić w stylu, którego nie imałyby się czas i przemijające trendy architektonicznej mody. Wobec takich oczekiwań najlepszym kierunkiem okazał się mariaż klasyki z nowoczesnością. W jego ramach proste, geometryczne formy kuchennej zabudowy współgrają z tradycyjną kolorystyką (ochra, beże, brązy) i naturalnymi materiałami (drewno, granit, gres, szkło).

Do tego swoistego stylistycznego synkretyzmu należy jeszcze dodać subtelną japońską nutę. Odnaleźć ją można w ceramicznych detalach i prostokątnych, ascetycznych kształtach mebli.

Długi blat roboczy

Przy ścianie pod ogromnym, trójdzielnym oknem stanęły szafki dolnej zabudowy zakończone nieco wyższym słupkiem z wbudowaną kuchenką mikrofalową. W długim blacie roboczym umieszczony został zlewozmywak. Obok – już w krótkim ciągu zabudowy – znalazła się rozbudowana strefa gotowania.

Na wyraźne życzenie właścicieli oprócz płyty ceramicznej zamontowano specjalny grill do steków, ułatwiający szybkie i zdrowe gotowanie. Mięso po prostu kładzie się bezpośrednio na płytę, bez konieczności używania tłuszczu. Lodówka side by side i spiżarniana szafka nad nią są na tyle pojemne, że zakupy spożywcze można robić nie częściej niż raz w tygodniu.

Lustro na ścianie w kuchni? 

W tej kuchni uwagę przyciąga jednak tafla lustra wypełniająca w całości jedną ze ścian. To dzięki niemu można odnieść wrażenie, że krzątająca się tu osoba znajduje się w ogromnej, otwartej przestrzeni, zewsząd otoczona widokiem z okna.

Ta otwartość w pełni wpisuje się w styl życia młodych domowników, którzy nie chcą traktować kuchni jak miejsca odosobnienia. Wymownym symbolem ich potrzeby nieustającego kontaktu ze światem wydaje się telefon, ustawiony na wyspie-szafce oddzielającej przestrzenie kuchni i jadalni.

Gotując i przyrządzając posiłki można tu nie tylko gawędzić ze znajomymi czy rozmawiać przez telefon, ale też posłuchać razem muzyki - w pobliżu jadalnianego stołu znajdują się głośniki.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-14 18:56:54

  Bardzo fajny pomysł
 • placebo, 2009-06-22 14:35:04

  A nie macie wrażenie, że własni etej rozwagi w tej kuchni jest zbyt wiele, nie brakuje wam w niej nieco szaleństwa?
 • rudypies, 2009-06-03 15:21:44

  kolorystycznie ekstra, wszystko z rozwagą.
 • Kasia83, 2009-05-26 19:31:37

  rzeczywiście wszystko w tym wnętrzu do siebie pasuje. MI również bardzo się podoba. Nawet ta zasłonka (choć na ogół nie lubię) odpowiada mi
 • Domatorka, 2009-05-26 19:29:35

  Świetle kolory, świetne rozmieszczenie, świetne wrażenie. Absolutnie wszystko mi sie tu podoba. projektantka spisała się na medal. O rany o tak dużej i funkcjonalnej kuchni mieszkający w blokach z wielkiej płyty to mogą sobie tylko pomarzyć.
 • nowy, 2009-05-26 15:18:41

  Oglądając tę kuchnię przyszły mi na myśl różne dodatki kuchenne wykonane z miedzi. Można na nie patrzeć tak samo jak na tę kuchnię.

  Bardziej moją uwagę przyciąga kolor, niż te tafle szkła

POLECAMY W SERWISACH