Typowo loftowy klimat najbardziej podkreślają murowane ściany w jadalni, salonie oraz sypialni. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Typowo loftowy klimat najbardziej podkreślają murowane ściany w jadalni, salonie oraz sypialni. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
17 kwi 2013 11:51

Cegła z rozbiórki na ścianie: mieszkanie inspirowane fabryką

W warszawskim mieszkaniu, inspirowanym stylem łódzkich loftów i wykończonym oryginalną, rozbiórkową cegłą ze Śląska, klimat pofabrycznego miasta można poczuć już od wejścia.

Idąc korytarzem, wzdłuż ciemnej zabudowy, łatwo dotrzeć wprost do kuchni, która znajduje się tuż za rogiem. W kuchni zabudowa z błyszczącej płyty laminowanej w kolorze czarnym ma swoją kontynuację. Przestrzeń za przesuwnymi drzwiami w korytarzu zaadaptowano na pralnię, suszarnię, garderobę oraz spiżarnię. Za rogiem natomiast ten sam materiał został wykorzystany do wykonania frontów wysokiej zabudowy kuchennej oraz szafek dolnych.

Aneks kuchenny

Sama kuchnia ma postać niewielkiego aneksu, z meblami rozplanowanymi na trzech sąsiadujących ścianach. Czarno-biała zabudowa meblowa stanowi minimalistyczne tło dla stylowej jadalni (naprzeciwko), gdzie o loftowym klimacie wnętrza przekonuje wykończona cegłą ściana oraz industrialne oświetlenie.

Kluczem do funkcjonalności małej kuchni okazał się układ szafek. Sporo przestrzeni przechowywania udało się wygospodarować dzięki zabudowaniu jednej ze ścian w całości. Dodatkowo, miejsce oferują także szafki wiszące.

O ile linia górnej zabudowy w sąsiedztwie jadalni jest tylko lekko zarysowana, o tyle na ścianie obok szafki górne występują w podwojonej ilości. Ich delikatne obramowanie (z tego samego materiału co fronty) sięga sufitu, co nie tylko zapewnia ciekawy efekt wizualny, ale także rozwiązuje kłopotliwą kwestię odkurzania trudno dostępnego miejsca nad szafkami.

Kwadratowe fronty

Fronty przybrały rzadko spotykany, ciekawy i lekki format kwadratu. Wyjątek stanowi środkowy front w dolnym rzędzie – pomiędzy płytą grzejną a znajdującą się bezpośrednio nad nią szafką należało zachować bezpieczny odstęp. W korpus tej szafki wbudowany został także okap meblowy.

Delikatne, białe fronty szafek górnych stanowią przeciwwagę dla wizualnie „cięższej” zabudowy dolnej. Czarne tafle frontów przecinają aluminiowe uchwyty krawędziowe, a całość opina szary blat z konglomeratu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH