Umieszczony w granitowym blacie zlewozmywak to model podwieszany (Blanco). Dobrana do niego bateria (Franke) ma oryginalnie nachyloną wylewkę. W wysokiej
zabudowie: szafa na zapasy, lodówka (Samsung), piekarnik i mikrofalówka (Bosch). Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Umieszczony w granitowym blacie zlewozmywak to model podwieszany (Blanco). Dobrana do niego bateria (Franke) ma oryginalnie nachyloną wylewkę. W wysokiej zabudowie: szafa na zapasy, lodówka (Samsung), piekarnik i mikrofalówka (Bosch). Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 lip 2013 12:03

Czerwona kuchnia na wysoki połysk: dodaj sobie energii!

Wszelkie kulinarne ekstrawagancje pozostaną tajemnicą szefa kuchni. Przed wzrokiem ciekawskich łakomczuchów chroni ścianka działowa. Bezpieczna będzie także kuchnia. Przed wzrokiem ciekawskich łakomczuchów chroni ścianka działowa.

Czerwony lakier gwarantuje gorącą atmosferę. W projekcie tego wnętrza wiele elementów wywołuje pozytywne zaskoczenie. I nie tylko efekt się liczy, ale także pomysły, które – na pozór proste – tutaj okazały się niezwykle trafione. Zamiast typowych, prostokątnych frontów szafek górnych – oryginalne i eleganckie kwadraty. Wyspa – nie na granicy kuchni i salonu, ale pośrodku strefy kuchennej.

Kuchnia nie musi być otwarta

Niewielka ścianka działowa przesłania kuchnię od strony salonu, ale nie ogranicza widoczności dla kucharza (wycięcie na wysokości wzroku). Wszystko trochę przewrotnie, zaskakująco, z dala od standardowych rozwiązań. Efekt – pomieszczenie oryginalne, pełne energii i przestrzeni. Przed przebywającymi w salonie, kuchnia skrywa swoje wnętrze. Strefy przygotowywania, gotowania, zmywania pozostają niewidoczne.

Na widoku zaś jest mocny, czerwony kolor szafek górnych oraz wysokiej zabudowy, któremu towarzyszy równie czerwone lakierowane szkło nad blatami. Czerwień, ulubiony kolor pani domu i z tej właśnie przyczyny wybrana, zyskała kontrast w postaci forniru bielonego dębu, z którego wykonano fronty szafek dolnych.

Czarne sprzęty AGD

Kompozycję kolorów dopełnia czerń, pod postacią blatów i sprzętów AGD. Zasadniczą, dolną część zabudowy umieszczono pod oknem – wysokość szafek gwarantuje ergonomię prac, natomiast różnica poziomów (pierwsza w ciągu szafka jest wyższa) – wizualnie dynamizuje zabudowę.

Na prostopadłej ścianie umieszczono szafki górne i, chociaż w dolnym rzędzie znalazła się już tylko jedna, to taki układ z powodzeniem nawiązuje do formy wysokiej zabudowy na przeciwległej ścianie i pozwala zachować wrażenie symetrii.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH