Półwysep kuchenny jest niezwykle interesujący. Stanowi integralną część zabudowy kuchennej, jednak ciekawy kształt bryły sprawia, że jest mocno zauważalna na tle reszty. Wbudowano w nią minibarek na butelki wina. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Półwysep kuchenny jest niezwykle interesujący. Stanowi integralną część zabudowy kuchennej, jednak ciekawy kształt bryły sprawia, że jest mocno zauważalna na tle reszty. Wbudowano w nią minibarek na butelki wina. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
13 lip 2011 10:22

Drewniane meble i czerwone ściany: kuchnia, która pobudza apetyt

Spodoba się amatorom mocno doprawionych dań, bo jak one jest wyrazista i pobudza zmysły. Kuchnia z dużą ilością czerwieni – niewielka, ale zupełnie jak papryczka chili

Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni tej kuchni nie było łatwe. Pole manewru ograniczała mała powierzchnia wnętrza, co jeszcze dodatkowo utrudniały inne rozwiązania architektoniczne: rozmieszczenie pod skosem i ponadprzeciętna wysokość – w najwyższym punkcie 470 cm.

Architekci z pracowni InsideLab, specjalizujący się w zadaniach niestandardowych i projektowaniu niebanalnych mebli, doskonale jednak sobie poradzili z tym wyzwaniem. I dziś kuchnia jest sprytnie zorganizowana, funkcjonalna i do tego cieszy oko. Nawet na małej powierzchni, jak się okazuje, można zdziałać wiele interesujących rzeczy, zachowując przy tym harmonię i poczucie estetycznego ładu.

Czerwony kolor idealny do kuchni, bo pobudza apetyt

Punktem wyjścia i silnie pobudzającym aranżacyjnie bodźcem była czerwień. Pojawia się ona w intensywnym odcieniu farby na ścianie oraz równie „gorącej” mozaiki. Do tego dobrano hokery w obiciu z tkanin kolorystycznie zbliżonych do ścian oraz czerwone dodatki: porcelanę, świeczniki i kuchenne drobiazgi.Tak silny, energetyczny potencjał wydaje się narzucać dominację w tym wnętrzu. Jednak to tylko pozory!

Surowe meble kuchenne

Meble kuchenne to proste bryły, wydawałoby się, że ciosane z drewna, może nieco surowe... ale będące zamkniętą, skończoną całością. Sprawiają wrażenie doskonale zintegrowanej, masywnej konstrukcji, o specyficznej urodzie. Fronty szafek pokrywają bowiem dwa rodzaje fornirów: zebrano modyfikowane (o dynamicznym rysunku) i klon (subtelne, w miodowym odcieniu).

Doskonale zgrane ze sobą proste rozwiązania zabudowy i na pozór proste zdobnictwo sprawiają, że te zamierzone oczywistości są jak designerskie haiku: krótko, prosto i na zawsze zapadające w pamięć...

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Anka1982, 2011-08-05 11:38:28

    Świetne jest połączenie czerwieni z bielą. Ja mam dodatkowo wszystkie akcesoria w kolorze czerwonym od młynka (sztucce_pl) po deskę do krojenia:)
  • Zainteresowana, 2011-07-14 18:14:40

    Bardzo fajnie funkcjonalnie urządzona kuchnia

POLECAMY W SERWISACH