Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Półwysep kuchenny jest niezwykle interesujący. Stanowi integralną część zabudowy kuchennej, jednak ciekawy kształt bryły sprawia, że jest mocno zauważalna na tle reszty. Wbudowano w nią minibarek na butelki wina. Fot. Bartosz Jarosz.

Półwysep kuchenny jest niezwykle interesujący. Stanowi integralną część zabudowy kuchennej, jednak ciekawy kształt bryły sprawia, że jest mocno zauważalna na tle reszty. Wbudowano w nią minibarek na butelki wina. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 13 lip 2011 10:22

Drewniane meble i czerwone ściany: kuchnia, która pobudza apetyt

Spodoba się amatorom mocno doprawionych dań, bo jak one jest wyrazista i pobudza zmysły. Kuchnia z dużą ilością czerwieni – niewielka, ale zupełnie jak papryczka chili

Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni tej kuchni nie było łatwe. Pole manewru ograniczała mała powierzchnia wnętrza, co jeszcze dodatkowo utrudniały inne rozwiązania architektoniczne: rozmieszczenie pod skosem i ponadprzeciętna wysokość – w najwyższym punkcie 470 cm.

Architekci z pracowni InsideLab, specjalizujący się w zadaniach niestandardowych i projektowaniu niebanalnych mebli, doskonale jednak sobie poradzili z tym wyzwaniem. I dziś kuchnia jest sprytnie zorganizowana, funkcjonalna i do tego cieszy oko. Nawet na małej powierzchni, jak się okazuje, można zdziałać wiele interesujących rzeczy, zachowując przy tym harmonię i poczucie estetycznego ładu.

Czerwony kolor idealny do kuchni, bo pobudza apetyt

Punktem wyjścia i silnie pobudzającym aranżacyjnie bodźcem była czerwień. Pojawia się ona w intensywnym odcieniu farby na ścianie oraz równie „gorącej” mozaiki. Do tego dobrano hokery w obiciu z tkanin kolorystycznie zbliżonych do ścian oraz czerwone dodatki: porcelanę, świeczniki i kuchenne drobiazgi.Tak silny, energetyczny potencjał wydaje się narzucać dominację w tym wnętrzu. Jednak to tylko pozory!

Surowe meble kuchenne

Meble kuchenne to proste bryły, wydawałoby się, że ciosane z drewna, może nieco surowe... ale będące zamkniętą, skończoną całością. Sprawiają wrażenie doskonale zintegrowanej, masywnej konstrukcji, o specyficznej urodzie. Fronty szafek pokrywają bowiem dwa rodzaje fornirów: zebrano modyfikowane (o dynamicznym rysunku) i klon (subtelne, w miodowym odcieniu).

Doskonale zgrane ze sobą proste rozwiązania zabudowy i na pozór proste zdobnictwo sprawiają, że te zamierzone oczywistości są jak designerskie haiku: krótko, prosto i na zawsze zapadające w pamięć...

PROJEKTANT

Wojciech Pleti

InsideLab

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA