Centralną część kuchni zajmuje duża jadalnia. Przeszklona witryna obok to nowoczesny
kredens, a zarazem przepierzenie. Fot. Rafał Lipski.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Centralną część kuchni zajmuje duża jadalnia. Przeszklona witryna obok to nowoczesny kredens, a zarazem przepierzenie. Fot. Rafał Lipski.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 marz 2014 11:10

Drewniane szafki w kuchni: postaw na naturalność

Klasyka czy nowoczesność? Po co wybierać, skoro można mieć i jedno, i drugie. W tej przytulnej kuchni aż chce się gotować, piec, posiedzieć przy stole, pogawędzić, popracować na laptopie.

Wyjątkowy charakter kuchni nadają meble – z klasycznymi frontami z litego drewna dębowego w delikatnych ramkach – z kolekcji Zajc Kuchnie. Emanują domowym ciepłem, są ponadczasowe, ale w stylu nowoczesnym. Ten efekt osiągnięty został m.in. za pomocą kolorystyki (bielony dąb) oraz frezowań frontów, które zastępują tradycyjne uchwyty.

Rytmiczny układ szafek i szuflad w ramiakach w trzech szerokościach – 45, 60 i 90 cm – tworzy powściągliwą, a zarazem wyrafinowanie elegancką formę zabudowy. Duże płaszczyzny drewna skontrastowano z jasnoszarym konglomeratem kwarcowym Silestone, z którego są wykonane blaty oraz panele ścienne.

Drewniane szafki kuchenne

Ten nowoczesny materiał, o odporności porównywalnej z naturalnym granitem, wnosi do wnętrza – podobnie jak betonowa posadzka oraz AGD z linii „Ice” firmy Miele – elementy wyciszenia i surowości. Minimalistyczny w odbiorze, poprzez skontrastowanie z drewnem ma w tym wnętrzu moc schładzania kompozycji, ale jednocześnie pozostaje na dalszym planie. Kuchnię urządzono tak, by zapewnić użytkownikom maksymalny komfort i przyjemność pracy. Sterowana dotykowo płyta indukcyjna została zainstalowana na równi z blatem.

Przestronny zlewozmywak wyposażono w praktyczne akcesoria, jak stalowy koszyk czy szklana deska. Lodówkę typu kombi maskują meblowe fronty (znajduje się najbliżej okna). Obok piekarnik, urządzenie do gotowania na parze i szuflada podgrzewająca naczynia. Wszystkie szuflady mają system cichego domykania.

Dębowy stół

W centralnym miejscu kuchni zaprojektowano przestrzeń spotkań, mniej lub bardziej formalnych, i spożywania posiłków. Znajdujący się tutaj stół (z dębowym blatem) to projekt Macieja Biedermanna. Ciepłe światło zawieszonej nad nim dużej lampy wyznacza umowną granicę strefy biesiadowania.

Wzrok przyciąga przeszklona witryna w jadalni. Swoim przeznaczeniem nawiązuje do dawnych kredensów. Tutaj celowo ją przeskalowano, by nabrała nowoczesnego charakteru. To także rodzaj przepierzenia, wydzielającego kuchnię i jadalnię w jednoprzestrzennym wnętrzu, oraz przeciwwaga dla masywnej zabudowy kuchennej. Widoczne przez szyby talerze, misy i inne naczynia tworzą ciepły, przyjazny oraz domowy klimat.

Całość prezentuje się ekskluzywnie, ale to elegancja naturalna. Jej szyk można podkreślić choćby bukietem polnych rumianków na stole...

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH