Elegancka i funkcjonalna: duża powierzchnia blatu roboczego (konglomerat), fronty z lakierowanego MDF-u (mat) i forniru wenge. W wysokiej zabudowie ekspres do kawy i piekarnik marki AEG. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Elegancka i funkcjonalna: duża powierzchnia blatu roboczego (konglomerat), fronty z lakierowanego MDF-u (mat) i forniru wenge. W wysokiej zabudowie ekspres do kawy i piekarnik marki AEG. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 maj 2013 10:27

Duża kuchnia. Długi blat kuchenny dla wymagających

Połączona przestrzeń kuchni i salonu daje poczucie swobody. Duże okna doświetlają wnętrze z dwóch stron, a otwarta kuchnia sprzyja łączeniu codziennych czynności z przyjemnością odpoczywania.

Już na etapie budowy zadbano o to, aby w domu dla dwojga zlikwidować wszelkie podziały przestrzeni dziennej. Wymagało to zmian w projekcie, ale podjęcie decyzji na wczesnym etapie pozwoliły na przeprowadzenie koniecznych prac. W efekcie, kuchni od salonu nie oddziela ściana, a na umownej granicy pozostał jedynie kominek. Teraz można gotować nie rezygnując jednocześnie z towarzystwa drugiej osoby.

Kuchnia otwarta na salon

Kuchnia jest całkowicie otwarta na salon i doskonale widoczna z każdego miejsca strefy wypoczynkowej, dlatego ważne było dopasowanie jej aranżacji do stylu salonu.

– Projektując kuchnię otwartą zawsze staram się, aby wizualnie i stylistycznie jak najbardziej komponowała się z salonem - wyjaśnia arch. wnętrz Katarzyna Merta-Korzniakow, autorka projektu.

W nowoczesnej kuchni oznaczało to m.in. wprowadzenie forniru wenge, nawiązującego do aranżacji salonu, gdzie drewno odgrywa główną rolę. Kolejnym krokiem była rezygnację z szafek górnych, co w przypadku kuchni z dużymi oknami jest polecanym rozwiązaniem. Okładzinę ściany ponad blatem roboczym stanowią panele ścienne wykończone dekorem imitującym aluminium, a cokół meblowy oraz relingowe uchwyty tym samym kolorze akcentują obecność metalicznych dodatków.

Spiżarnia może być pomocna

W zachowaniu reprezentacyjnego, salonowego charakteru kuchni pomogło także zorganizowanie spiżarni i gospodarczego zaplecza, w osobnym zamykanym drzwiami pomieszczeniu, sąsiadującym z kuchnią (po lewej).

Dzięki temu urządzenia i akcesoria, które w kuchni zamkniętej mogą być przechowywane na blacie, tutaj zniknęły z pola widzenia. Zastąpiły je drobiazgi, które stroją wnętrze, tak jak zawieszone na ściennym relingu doniczki z kaktusami.

Zabudowa kuchenna – zgodnie z życzeniem inwestorów – została pozbawiona minimalistycznego chłodu i typowego dla białych mebli wrażenia sterylności, zachowując jednocześnie nowoczesny i funkcjonalny charakter. Białe, matowe wykończenie lakierowanych frontów ociepla fornir wenge. Z kolei kominek, w obudowie wykończonej łupkiem, ogrzewa zarówno salon, jak i kuchnię.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH