Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Górna zabudowa ma dwurzędowy układ szafek. Bezuchwytowe fronty otwierają się przez naciśnięcie. Nad płytą indukcyjną marki Siemens został zainstalowany okap podszafkowy Elica. Fot. Bartosz Jarosz.

Górna zabudowa ma dwurzędowy układ szafek. Bezuchwytowe fronty otwierają się przez naciśnięcie. Nad płytą indukcyjną marki Siemens został zainstalowany okap podszafkowy Elica. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 08 lis 2012 11:12 (aktualizacja: 18 lut 2014 16:22)

Dwurzędowy układ szafek: więcej miejsca w małej kuchni

Onyks, ze swą zachwycającą paletą barw, wyznaczył całą aranżację kuchni. Począwszy od kolorystyki, a na materiałach wykończeniowych skończywszy, wszystko tu jest podporządkowane jego urodzie

To że kamień pojawi się w tej kuchni, było wiadomo od samego początku. Pozostawało tylko pytanie: jaki? W planach był marmur, gdyż właścicielka ceniła jego klasyczną urodę i elegancję. Ostatecznie jednak wybór padł na onyks, który zachwycił swoją niepowtarzalną kolorystyką oraz unikatowym wzorem. On też wyznaczył kierunek dalszych prac wykończeniowych. W tym przestronnym, nowoczesnym wnętrzu olśniewa swą krasą i otwiera całą gamę możliwości aranżacyjnych.

Onyks w kuchni

Projektanci, wybierając mieniący się paletą barw onyks „Wood”, mieli więc pełne pole do popisu. Do jego struktury i odcieni dopasowana została zarówno kolorystka kuchni, jak i jej wyposażenie, nadając niepowtarzalny ton całej aranżacji.

Prosta w formie, ale bardzo stylowa zabudowa kuchenna, wykonana z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u, zyskała ciepły kawowy kolor, świetnie komponujący się z kamieniem. Z kolei gruby, 7-centymetrowy blat z granitu wyraźnie odcina się na tle jasnych frontów, stanowiąc sugestywny kontrast dla onyksu.

Blat z granitu

– Mimo iż oba kamienie mają różną fakturę – onyks jest w polerze, a granit spatynowany – to łączą je delikatne przebarwienie na ich powierzchni. Takie zestawienie w tej kuchni idealnie się sprawdziło – podkreślają autorzy projektu arch. Paweł Pałkus i arch. Kuba Kasprzak.

Powierzchnię nad blatem roboczym zabezpiecza tafla białego szkła, nadająca całości lekkości i podkreślająca jej nowoczesnych charakter. W kolorze białym pozostały także ściany i sufity, które miały odznaczać się na tle ciepłych, łagodnych brązów i beżów.

Na podłodze zastosowano wprawdzie jeden rodzaj materiału – płytki gresowe (włoskiej firmy Caesar), ale w dwóch kolorach. Ciemniejszy znajduje się w strefie roboczej, jaśniejszy wyznacza linię pod oknem.

PROJEKTANT

Kuba Kasprzak, Paweł Pałkus

Pracownia PIKSTUDIO


Kuba Kasprzak, Paweł Pałkus

Pracownia PIKSTUDIO

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA