Górna zabudowa ma dwurzędowy układ szafek. Bezuchwytowe fronty otwierają się przez naciśnięcie. Nad płytą indukcyjną marki Siemens został zainstalowany okap podszafkowy Elica. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Górna zabudowa ma dwurzędowy układ szafek. Bezuchwytowe fronty otwierają się przez naciśnięcie. Nad płytą indukcyjną marki Siemens został zainstalowany okap podszafkowy Elica. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 lis 2012 11:12

Dwurzędowy układ szafek: więcej miejsca w małej kuchni

Onyks, ze swą zachwycającą paletą barw, wyznaczył całą aranżację kuchni. Począwszy od kolorystyki, a na materiałach wykończeniowych skończywszy, wszystko tu jest podporządkowane jego urodzie

To że kamień pojawi się w tej kuchni, było wiadomo od samego początku. Pozostawało tylko pytanie: jaki? W planach był marmur, gdyż właścicielka ceniła jego klasyczną urodę i elegancję. Ostatecznie jednak wybór padł na onyks, który zachwycił swoją niepowtarzalną kolorystyką oraz unikatowym wzorem. On też wyznaczył kierunek dalszych prac wykończeniowych. W tym przestronnym, nowoczesnym wnętrzu olśniewa swą krasą i otwiera całą gamę możliwości aranżacyjnych.

Onyks w kuchni

Projektanci, wybierając mieniący się paletą barw onyks „Wood”, mieli więc pełne pole do popisu. Do jego struktury i odcieni dopasowana została zarówno kolorystka kuchni, jak i jej wyposażenie, nadając niepowtarzalny ton całej aranżacji.

Prosta w formie, ale bardzo stylowa zabudowa kuchenna, wykonana z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u, zyskała ciepły kawowy kolor, świetnie komponujący się z kamieniem. Z kolei gruby, 7-centymetrowy blat z granitu wyraźnie odcina się na tle jasnych frontów, stanowiąc sugestywny kontrast dla onyksu.

Blat z granitu

– Mimo iż oba kamienie mają różną fakturę – onyks jest w polerze, a granit spatynowany – to łączą je delikatne przebarwienie na ich powierzchni. Takie zestawienie w tej kuchni idealnie się sprawdziło – podkreślają autorzy projektu arch. Paweł Pałkus i arch. Kuba Kasprzak.

Powierzchnię nad blatem roboczym zabezpiecza tafla białego szkła, nadająca całości lekkości i podkreślająca jej nowoczesnych charakter. W kolorze białym pozostały także ściany i sufity, które miały odznaczać się na tle ciepłych, łagodnych brązów i beżów.

Na podłodze zastosowano wprawdzie jeden rodzaj materiału – płytki gresowe (włoskiej firmy Caesar), ale w dwóch kolorach. Ciemniejszy znajduje się w strefie roboczej, jaśniejszy wyznacza linię pod oknem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH