Kuchnia ma charakter przechodni – można do niej 
wejść z holu oraz salonu i jadalni. Na podłodze – biały gres, na ścianie nad blatem roboczym – czarny z serii „Concept” Nowa Gala. Z tej perspektywy wzrok zatrzymuje się na bordowym pasie zabudowy kuchennej i jadalni. Fot. Serwis Prasowy Diamentic Estate.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kuchnia ma charakter przechodni – można do niej wejść z holu oraz salonu i jadalni. Na podłodze – biały gres, na ścianie nad blatem roboczym – czarny z serii „Concept” Nowa Gala. Z tej perspektywy wzrok zatrzymuje się na bordowym pasie zabudowy kuchennej i jadalni. Fot. Serwis Prasowy Diamentic Estate.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
30 paź 2013 10:09

Elegancka jadalnia: postaw na ponadczasowy wystrój

Kilka ulic dalej – miejski zgiełk Warszawy. Tutaj – spokój, zacisze, widok na zielone bulwary wisły. Codzienność pisze różne scenariusze i zaskakuje zwrotami akcji. Wygodę oraz nowoczesną scenografię kuchni doceni singiel, para, rodzina z dziećmi.

 Kawa z przyjaciółką, obiad z teściami, romantyczna kolacja we dwoje... Zapleczem rodzinno-towarzyskich spotkań jest zawsze kuchnia. W tym apartamencie, urządzonym w stylu nawiązującym do modernizmu, znanym z przedwojennej Gdyni czy szkoły Bauhausu, kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Choć elegancka, nie jest wyeksponowana. Pozostaje na dalszym planie, ubrana w neutralne kolory – biel i czerń.

Jej przechodni charakter ułatwia komunikację. Można do niej wejść bezpośrednio z holu, bocznym wejściem zamykanym szklanymi drzwiami, by wnieść zakupy. Tuż przy nim znajduje się wysoka szafa typu spiżarnia, wyposażana w carga, na produkty niewymagające przechowywania w lodówce. W zabudowie meblowej po przeciwnej stronie, kilka kroków dalej, za bordowymi frontami jest ukryta duża chłodziarko-zamrażarka. W niej, bez niepotrzebnego przenoszenia ciężkich toreb, można wygodnie ułożyć pozostałe zakupy.

Efektowny stół jadalniany

Z jadalnią i salonem kuchnia jest skomunikowana szerokim przejściem bez drzwi. Jej układ został jednak zaprojektowany tak, by osoby siedzące na sofie lub przy stole nie widziały masywnej szafy spiżarnianej (maskuje ją ścianka działowa) ani ewentualnego rozgardiaszu wokół płyty grzejnej czy zlewozmywaka. Na osi salon-kuchnia wzrok zatrzymuje efektowna oprawa stołu jadalnianego, ustawionego na tle ściany pokrytej bordową tapetą w barokowy wzór, zaś jadalnia-kuchnia – strefa baru usytuowana przy oknie o imponującej wysokości 180 cm.

Meble na wysoki połysk

Zabudowę kuchni wykonano na zamówienie z płyt MDF wykończonych odporną na zarysowania folią PVC na wysoki połysk. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest bordowy, pionowy pas na frontach szafek kończących zabudowę kuchenną od strony jadalni. Dzięki temu, w zestawieniu z bordową tapetą obok, pas wyznacza dyskretnie granicę pomiędzy przenikającymi się wnętrzami. To także trik optyczny, dzięki któremu wzrok zatrzymuje się tam, gdzie zaplanował to architekt – na jadalni.

Proste bryły mebli mają modny i praktyczny 3-5-poziomowy układ. Najniższy poziom to dolna zabudowa, którą zajmują szuflady i zmywarka ukryta za frontem pod zlewozmywakiem. Wyżej umieszczono dwie poziome szafeczki na zastawę stołową, a najwyżej (pod sufitem) – szafki na rzadko używane przedmioty.

Połyskujące powierzchnie

Wrażenie płynnego przenikania wnętrz i przestronności to efekt dużej ilości światła dziennego i sztucznego, ale także zastosowania połyskującego białego gresu na podłodze całego porteru. Płytki z tej samej kolekcji, ale w czarnym kolorze, chronią także ścianę nad blatem roboczym. To dobre towarzystwo do wnętrza nowoczesnego i otwartego na zmieniające się potrzeby użytkowników.

Sesja została wykonana w domu pokazowym na osiedlu Saskie Zacisze w Warszawie.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • kwiatka82, 2013-11-20 10:52:35

    takie szafki wysoko umiejscowione to świetna sprawa, w sumie dawno do swoich nie zaglądałam ale właśnie taki jest ich cel. Rzekłabym że moje wyglądają identycznie. To świetne rozwiązanie gdy ma się wysoką kuchnie - u mnie 280cm
  • AGNIESZKAW, 2013-11-19 11:31:46

    Bardzo podobają mi się białe kuchnie. Są niesamowicie eleganckie. Przeglądam teraz rózne zdjęcia w sieci, bo nie mogę się zdecydować na żaden okap. W sumie ten który tutaj jest pokazany ,jest całkiem niezły. Wiadomo,że bez konkretnych parametrów nie znajde identycznego. Jakie są dobre okapy? czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie parametry powinien posiadac dany okap?

POLECAMY W SERWISACH