Nowoczesna kuchnia jest elegancka, wręcz dystyngowana. Fronty mebli są fornirowane brązowo-czarnym hebanem. Wyspę subtelnie wyróżnia połysk czarnej płyty MDF. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia jest elegancka, wręcz dystyngowana. Fronty mebli są fornirowane brązowo-czarnym hebanem. Wyspę subtelnie wyróżnia połysk czarnej płyty MDF. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
24 lis 2014 09:49

Elegancka kuchnia z wyspą. Tak urządzają Polacy!

Zaprojektowana na bazie brązu i czerni kuchnia zachwyca ponadczasową elegancją. W tej kuchni dużo się gotuje oraz przebywa. Jest też czas na filiżankę pysznej kawy.

Pierwszy pomysł: w nowym domu będzie kuchnia klasyczna, jak w poprzednim. Jednak w trakcie przygotowywania projektu, koncepcja aranżacji się zmieniła. Za radą proj. wnętrz Katarzyny Koszałki – autorki wystroju wnętrz, wybrano kierunek na nowoczesność. Jest to jednak styl nawiązujący do tego, co w klasyce jest priorytetem: naturalnych materiałów, wysokiej jakości, ponadczasowej kolorystyki.

Kuchnia zajmuje przestronną wnękę otwartą na jadalnię i hol. Urządzono ją wciemnych kolorach: brązie i czerni. Szczególnie efektowna jest kolorystyka mebli. Ich fronty to bardzo elegancki brązowo-czarny fornir hebanu, jeden z najciemniejszych na świecie. Do nich dopasowano blaty z czarnego granitu.

Wyjątkową oprawę otrzymała wyspa, na której została zaaranżowana strefa gotowania. Jej blat to także granit, ale fronty wykonano z czarnego MDF-u lakierowanego na wysoki połysk. Ten drobny z pozoru zabieg subtelnie wyeksponował wyspę. To na niej zatrzymuje się wzrok osób przebywających w jadalni. Hebanowe meble zaś są dla niej eleganckim tłem.

Na co dzień z kuchni korzysta 4-osobowa rodzina. To wnętrze doskonale wyposażone także z myślą o dzieciach. Granitowe blaty są praktycznie nie do zarysowania, a nowoczesne sprzęty AGD, w tym płyta indukcyjna czy piekarnik, mają specjalne zabezpieczenia.

Zaplecze kulinarne jest imponujące. Do dyspozycji rodziców jest ekspres przygotowujący kawę w wielu rodzajach oraz winiarka do przechowywania trunków. Oprócz płyty indukcyjnej i piekarnika, kuchnię wyposażono także w mikrofalówkę oraz urządzenie do gotowania na parze.

Posiłki jada się w jadalni obok. Duży stół zachęca do rodzinnych spotkań, a światło zawieszonej nad nim lampy kreuje przytulny nastrój. Warto zwrócić uwagę na krzesła. Ich żółta tapicerka to modny akcent nadający aranżacji wyrazisty charakter.

Tekst: Małgorzata Nietupska.

Projekt: Katarzyna Koszałka

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gość, 2018-01-29 16:01:47

    na krzesle widac plame...

POLECAMY W SERWISACH