Dom w gaurach 4 N  - kolekcja projekty domów parterowych ARCHON+

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Dom w gaurach 4 N - kolekcja projekty domów parterowych ARCHON+
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: ARCHON+
18 paź 2017 14:45

Jak urządzić nowoczesną kuchnię? Zobaczcie propozycje z projektów ARCHON+

Współcześni Inwestorzy bardzo chętnie wybierają projekty domów, w których strefa dzienna stanowi otwartą przestrzeń. Taki układ ma wiele zalet, m.in optycznie powiększa wnętrze, które zyskuje na atrakcyjności, wymaga jednak przemyślanej organizacji i praktycznego zdefiniowania poszczególnych części użytkowych ze względu na ich odrębne funkcje.

Otwarta kuchnia, podobnie jak salon i jadalnia jest reprezentacyjnym pomieszczeniem strefy dziennej i powinna tworzyć z nimi spójną stylistycznie całość.

W zależności od wielkości powierzchni istnieją różne modele organizacji zabudowy w strefie kuchennej. Na poziom wygody podczas codziennego przygotowywania posiłków największy wpływ ma właściwa organizacja funkcji zgodnie z tzw. zasadą trójkąta roboczego. Wyodrębnia on w kuchni strefę przechowywania z lodówką i szafkami, strefę zmywania, której podstawowym elementem jest zlew i zmywarka oraz strefę gotowania z płytą lub kuchenką.

Bardzo popularnym układem kuchennym jest zabudowa w kształcie litery „L”, który zapewnia pośrodku większą przestrzeń do wykonywania prac. Wizualizacja do projektu „Dom w poziomkach 4” ARCHON+, to ciekawy pomysł na aranżację takiej kuchni. Ścianę pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami wyłożono płytkami, tworząc oryginalny patchworkowy wzór, który z białą zabudową stanowi elegancką kompozycję.

W projekcie „ Domu pod hikorą 2” kuchnia jest wyraźnie wyodrębniona w ramach części dziennej, a jednocześnie mieszkańcy mają zapewnione swobodne połączenie z jadalnią. Dwurzędowy układ szafek umożliwia bardzo wygodną pracę i obsługę poszczególnych funkcji. Białe fronty zabudowy świetnie odbijają światło, wprowadzając jednocześnie efekt świeżości i czystości we wnętrzu.

W projekcie parterowego „Domu gaurach 4 (N)” strefę kuchenną wizualnie oddziela od pozostałej części dziennej półwysep. Od strony jadalni pełni on funkcję barku śniadaniowego, a od strony kuchni został urządzony w formie strefy gotowania z płytą grzewczą i zawieszonym nad nią nowoczesnym okapem. Biel szafek kuchennych została przełamana akcentami z drewna, które ociepla przestrzeń nowoczesnej kuchni.

W nowoczesnych kuchniach często stosuje się funkcjonalne rozwiązanie w postaci wysokiej zabudowy. To bardzo praktyczny i estetyczny sposób, by optymalnie zagospodarować przestrzeń kuchenną. Doskonale sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach, zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni, oferując dużą ilość miejsc do przechowywania. Zabudowana w ten sposób ściana sprawi, że kuchnia zyska także estetyczny wygląd i elegancki, nowoczesny charakter.

Interesującym przykładem jest aranżacja kuchni do projektu „Dom w amorfach”. Efektownie prezentuje się wysoka zabudowa z wkomponowanymi sprzętami AGD. Lodówkę, kuchenkę mikrofalową czy piekarnik można w meblach kuchennych ciekawie rozmieścić, tak by ich obsługa była wygodna, a jednocześnie, aby stanowiły element dekoracyjny kuchni.

Innym ciekawym pomysłem na nowoczesną kuchnię jest wyspa, która wprowadza do wnętrza piękny efet wizualny i daje szereg możliwości aranżacyjnych. W zależności od wielkości może pełnić różne funkcje. Może stanowić wygodny, dostępny z każdej strony blat roboczy („Dom w estragonie”), zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania, doskonale sprawdzi się jako strefa zmywania, gotowania ("Dom w pierwiosnkach 2 (G2)”) lub spożywania posiłków („Dom w maciejkach (G2)”).

Więcej inspiracji na pomysłową i funkcjonalną aranżację strefy kuchennej znajdziecie w galerii wizualizacji ARCHON+.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH