Duża powierzchnia kuchni umożliwiła funkcjonalne
rozmieszczenie stref roboczych i zaaranżowanie
jadalni. Czarno-biały duet (blaty z granitu „Jet Black” oraz fronty z lakierowanego MDF-u) ożywia pomarańczowa tapicerka krzeseł „Adele” Italia Style. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Duża powierzchnia kuchni umożliwiła funkcjonalne rozmieszczenie stref roboczych i zaaranżowanie jadalni. Czarno-biały duet (blaty z granitu „Jet Black” oraz fronty z lakierowanego MDF-u) ożywia pomarańczowa tapicerka krzeseł „Adele” Italia Style. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 marz 2013 11:48

Kominek w jadalni: zadbaj o gorącą atmosferę

Tańczącym w kominku iskrom i płomieniom wtórują połyskujące na designerskim okapie kryształki Swarovskiego. Te pierwsze wprowadzają do nowoczesnej kuchni domowe ciepło, drugie dodają blasku.

Wyjątkowy klimat wnętrza podkreślają widoczne w tle afrykańskie maski. Nie tylko za sprawą dwustronnego kominka – blaskiem ognia można cieszyć się zarówno w kuchni, jak i w salonie – to wnętrze jest wyjątkowe. Rozmieszczenie mebli, konstrukcja półwyspu, wysokość pomieszczenia – wiele elementów zasługuje tu na miano „nietypowe”.

Kominek w jadalni

Strefa kuchni to fragment otwartej przestrzeni parteru, wizualnie zamknięty za pomocą bryły kominka, umieszczonego na granicy stref. Chociaż początkowo miał on znajdować się w zupełnie innym miejscu, architekt zaproponowała umieszczenie go centralnie. Pomysł okazał się trafny: kominek nie tylko stanowi efektowny element wyposażenia obu pomieszczeń, ale dodatkowo pełni rolę przepierzenia oddzielającego kuchnię od salonu.

Przy kominku od strony kuchni zaaranżowana została jadalnia, z której domownicy korzystają na co dzień. Jej sąsiedztwo z drugiej strony stanowi kuchenny półwysep, subtelnie połączony z resztą zabudowy. Uzupełnieniem strefy roboczej jest wysoka zabudowa oferująca dużą powierzchnię przechowywania.

Białe lakierowane szafki

Dominująca we wnętrzu biel – pod postacią korpusów i frontów z lakierowanych tafli MDF-u – została skontrastowana za pomocą czarnych blatów z granitu „Jet Black” o niezwykle oryginalnej powierzchni á la skóra. Czarno-biały duet ociepla miodowa barwa drewna merbau (dekoracyjne pasy na podłodze i ścianie oraz podtrzymujący półwysep niewielki kubik), a dekorują pasy w kolorze oberżyny (na frontach wysokiej zabudowy).

Reprezentacyjny wygląd kuchni podkreślają efektowne materiały oraz wyposażenie, jak mieniący się blaskiem kryształów okap. Funkcjonalność gwarantują zaś nowoczesne rozwiązania: fronty bez tradycyjnych uchwytów, wysokie wyciągi typu cargo.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Waldi, 2013-04-15 15:38:28

    Bardzo fajna kuchnia. Według mnie przyjemniej się przebywa w kuchni, która jest bardzo jasna. Ja także wykańczając swoją kuchnię pomalowałem ją na kolor "różana kąpiel" z palety Śnieżki "kuchnia łazienka". Farba dobrze kryje, ma zwiększoną odporność na zmywanie, łatwiej utrzymać czystość w kuchni.

POLECAMY W SERWISACH