Po zakryciu strefy roboczej ruchomą ścianką kuchnia nabiera reprezentacyjnego charakteru. Na pierwszym planie pozostaje wyspa z blatem laminowanym „Unico” Pfleiderer na tle wysokiej zabudowy z białymi, laminowanymi frontami. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Po zakryciu strefy roboczej ruchomą ścianką kuchnia nabiera reprezentacyjnego charakteru. Na pierwszym planie pozostaje wyspa z blatem laminowanym „Unico” Pfleiderer na tle wysokiej zabudowy z białymi, laminowanymi frontami. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
07 kwi 2014 15:47

Kuchnia dla rodziny: ciepła, przytulna, elegancka

Kuchnia urządzona jest w stylu subtelnej elegancji. Dominuje w niej biel, ocieplona jasnym drewnem o ładnym dekorze oliwki i zestawiona z elementami w kolorze czarnym. Pomimo nowoczesnej formy, zachowuje tradycyjny klimat.

W tej kuchni nietrudno o zmianę nastroju, a także w pewnym stopniu funkcji pomieszczenia. Za sprawą oryginalnego, pomysłowego oraz niezwykle praktycznego parawanu w postaci przesuwanej ścianki oraz drugiego, zamocowanego na zawiasach skrzydła można w jednej chwili odmienić charakter kuchni tak, że domowa stanie się towarzyską. A ponieważ ruchome elementy wykonane są z tych samych materiałów co fronty szafek i lica szuflad, idealnie komponują się – bez względu na położenie – z resztą zabudowy meblowej.

Otwarta kuchnia: elegancka i reprezentacyjna

Kompozycja laminowanych frontów w kolorze białym z ciepłym dekorem oliwki oraz białego AGD nadaje kuchni uniwersalny charakter. Jest zarówno rodzinna i pomimo nowoczesnej formy, zachowuje tradycyjny klimat, jak i reprezentacyjna. Dobór materiałów, kolorów i form robi wrażenie i zapewnia elegancki wygląd.

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj „zewnętrzna” oprawa otwartej kuchni. Jej urok podkreśla niebanalne tło w postaci cegieł na jednej ze ścian. Pomalowane farbą ceramiczną w kolorze czarnym, który przechodzi także na sufit oraz przepierzenia, odnajdują swoje alter ego nad pianinem.

Korzystając ze znacznej ilości i różnorodności źródeł światła oraz praktycznego parawanu w strefie roboczej można z łatwością wykreować odpowiedni klimat i nastrój dla intymnej chwili z muzyką.

Stefa zmywania i przygotowywania

Jednak równie przyjemne co odpoczynek mogą być kuchenne prace – wszystko zależy od ergonomii oraz dopasowania formy zabudowy do stylu życia oraz wygody użytkowników. Stefa zmywania oraz przygotowywania (dotyczy to głównie drobniejszych prac, np. przy śniadaniu) zostały ulokowane pod oknem. Łatwo i szybko można sięgnąć do lodówki, która zajmuje pierwszą pozycję w ciągu wysokiej zabudowy, czy po naczynia (następna szafka), podczas gdy przesuwana ścianka przesłania słupek z piekarnikiem nieużywany zwykle rano.

Wyspa w kuchnia: centrum gotowania

Szykowanie obiadu dla rodziny czy kolacji dla przyjaciół wymaga nieco większego pola działania, dlatego strefa gotowania została umieszczona na wyspie. Duży format blatu pozwolił nie tylko na montaż płyty grzejnej, ale także wygodne korzystanie z powierzchni roboczej. Tutaj można swobodnie kroić, siekać, ugniatać. Pod blatem zaś znajdują się liczne szuflady, które mieszczą wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia kuchenne. Natomiast przy barku po drugiej stronie wyspy chętnie zasiądą zarówno rodzina, jak i goście.  

Tekst: Anna Usakiewicz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH