Wnętrze stanowi perfekcyjne połączenie funkcjonalności i estetyki. Jest również ciepłe i rodzinne. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Wnętrze stanowi perfekcyjne połączenie funkcjonalności i estetyki. Jest również ciepłe i rodzinne. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
09 lut 2014 19:49

Kuchnia dla rodziny urządzona ze smakiem

W tej kuchni się piecze, smaży, gotuje. Czasem rozmawia, a czasem tak po prostu spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Nigdy nie jest tu nudno.

Kuchnia stanowi „bijące serce” domu. To tu skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Wspólne posiłki i wspólne gotowanie stały się już tradycją, która zapewnia wszystkim świetną, ale i smaczną zabawę.

Kuchni jest jasna i słoneczna utrzymana w lekko eklektycznym charakterze. Urzeka ciepłem i przytulnym klimatem. Odnajdziemy tu zarówno rodzinne pamiątki z historią, jak i nowoczesne rozwiązania zapewniające codzienny komfort i wygodę. Są jeszcze, subtelnie wtopione w tło, drobiazgi przywiezione z licznych podróży po Europie.

Otwarta przestrzeń

Kuchnia stanowi wspólną część otwartej strefy dziennej. Płynnie łączy się z jadalnią, z salonu jest jednak praktycznie niewidoczna. Jej układ zaplanowano tak, aby zapewniał sporo miejsca zarówno na przechowywanie, jak i na gotowanie oraz przygotowywanie posiłków. Mocno rozbudowana dolna zabudowa wyposażona jest w liczne szafki i szuflady. Ze względu na duże okna praktycznie całkowicie zrezygnowano z szafek wiszących. Pozostały tylko dwie, które tworzą fajną, spójną kompozycję ze stalowym okapem. W wysokiej zabudowie mamy jeszcze kilka dodatkowych szafek oraz sprzęt AGD.

Wrażenie robi natomiast długość blatu. Można na nim jednocześnie kroić, siekać, zjeść śniadanie czy wypić filiżankę kawy. I wszystkim wystarczy miejsca. Ciemny, drewniany blat doskonale pasuje do klimatycznego, stylizowanego kredensu wylicytowanego na allegro. Stanowi też ładny kontrast na tyle jasnych mebli.

Jadalnia z dużym stołem

Przestrzeń jadalni stanowi stylistyczną kontynuację tego, co znajdziemy w kuchni. Masywny, drewniany stół, będący miejscem wspólnych posiłków, zestawiono z lżejszymi w formie białymi krzesłami. Do tego uroczego zestawu dodano jeszcze mocniejszy akcent – tapetę o dynamicznym, roślinnym wzorze, na której ładnie wyeksponowane zostało lustro o mocno zdobionej ramie, będące pamiątką po babci oraz duży grzejniki w podobnym stylu.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Hampty dampty, 2014-02-15 19:18:53

    Ładna, zwlaszcza drewniany blat, ale szafki też niczego. Najlepszy kot:)

POLECAMY W SERWISACH