W strefie jadalni wyraźne są akcenty glamour: ciemna tapeta z eleganckim, tkaninowym wzorem, czy drapowany abażur wiszącej lampy. Podłoga z płytek (60x60 cm) przy sztucznym świetle mieni się blaskiem brokatowych drobinek. Projekt Magdalena Wielgus-Biały. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

W strefie jadalni wyraźne są akcenty glamour: ciemna tapeta z eleganckim, tkaninowym wzorem, czy drapowany abażur wiszącej lampy. Podłoga z płytek (60x60 cm) przy sztucznym świetle mieni się blaskiem brokatowych drobinek. Projekt Magdalena Wielgus-Biały. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
11 sie 2014 14:36

Kuchnia dla rodziny. Zobacz jak pięknie ją urządzić

Tutaj wszystko się zaczyna: pierwsze kroki, śmiech, zabawy na podłodze. Dom dla młodego małżeństwa z dzieckiem jest nowoczesny i urządzony w stylu odpowiadającym dorosłym, ale dopasowany pod każdym względem do potrzeb najmłodszego mieszkańca.

Młodzi inwestorzy swój własny dom chcieli urządzić tak jak lubią: z dużą ilością jasnych kolorów (ścian, mebli), chłodnych, nowoczesnych materiałów (metal, szkło), ale jednocześnie, aby było bezpiecznie i przytulnie z uwagi na najmłodszego członka rodziny.


Wszystkie te elementy zostały wzięte pod uwagę także w projekcie kuchni. Pomieszczenie jest nowoczesne i eleganckie, ale również przytulne i emanujące rodzinnym klimatem. Atrybut nowoczesnej kuchni – białe lakierowane fronty przybrały kolor złamanej, a więc ciepłej bieli i zestawionej z ciepłym fornirem w wybarwieniu wenge. Ten uniwersalny zestaw – nowoczesny i tradycyjny zarazem, a przy tym ponadczasowy – zapewni kuchni modny wygląd na lata.


Kuchnia jest otwarta na salon, a na granicy stref została urządzona jadalnia. W tym miejscu także stykają się barwy, materiały i style wyróżniające poszczególne strefy. Jasny odcień błękitu, tzw. gołębi błękit, to kolor, który zastosowano w salonie. Jego chłodną aurę ociepla tapeta z eleganckim tkaninowym wzorem, którą wykończona została ściana w części kuchennej. Wespół z tkani¬nowym abażurem lampy nad stołem wprowadza do wnętrza akcenty glamour, które czynią tę część otwartej strefy dziennej reprezentacyjną, elegancką i stanowiącą odpowiednią scenerię dla spotkań przy stole w gronie rodziny i przyjaciół.


Zabudowa kuchenna o otwartej formie ma kształt litery U. Poszczególne strefy – gotowania, zmywania i zapasów – zostały rozmieszczone przy trzech ścianach zgodnie z zasadami trójkąta roboczego. Zabudowa uwzględnia szafki dolne, zwieńczone granitowym blatem, oraz wysokie. Nad płytą grzejną znalazł się designerski okap z frontem z czarnego szkła, a ścianę poniżej zabezpiecza lakierowane szkło.

Tekst: Anna Usakiewicz
Stylizacja: Ewa Kozioł, Magdalena Wielgus-Biały

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH