Nowoczesna kuchnia. Fot. Verle Küchen

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Nowoczesna kuchnia. Fot. Verle Küchen
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
26 wrz 2017 11:23

Kuchnia marzeń: jak ją urządzić?

Kuchnia - centrum domowego wszechświata. Tu, w gwarze, który towarzyszy wspólnemu przygotowaniu posiłków, lub przeciwnie – w spokoju i skupieniu, toczy się życie rodzinne oraz towarzyskie.

O jej znaczeniu w przestrzeni mieszkania i domu świadczy to, że na urządzenie wymarzonej kuchni przeznacza się sporą część budżetu planowanego na cały remont. Dlatego nic nie może być tu przypadkowe, a decyzje nie mogą być podejmowane ad hoc. Stworzenie kuchni marzeń to kilkuetapowe i dość kosztowne przedsięwzięcie. Jak sprawić, by zakończyło się sukcesem?

W dzisiejszych czasach dominują kuchnie otwarte na salon. To sprawia, że ich urządzanie stało się jeszcze bardziej wymagające. Gdy rzecz sprowadzała się do gotowania i przechowywania, sprawa była dość prosta. Ale od kiedy kuchnia jest elementem salonu, musi także dobrze wyglądać, tak by z nim harmonizować. Stąd widoczna od kilku lat popularność neutralnych białych i drewnianych kuchni oraz rosnące powodzenie szarych.

Potrzeby estetyczne, ale i względy praktyczne, spowodowały również, że rynek urządzeń AGD zdominowały sprzęty do zabudowy, które wtapiają się w wyrafinowany mebel, jakim dziś jest zabudowa kuchenna. Przeniesienie kuchni do salonu to także odwrót od klasycznych kuchennych płytek i zwrot w kierunku innych, bardziej „pokojowych” rozwiązań: szkła, eleganckiego gresu, cegły i betonu.

Urządzanie kuchni stawia przed urządzającym szereg wyzwań i decyzji, które musi podjąć – od tego, jaka powinna być kolejność sprzętów i szafek w ciągu kuchennym, przez styl i wybarwienie frontów, po wybór urządzeń AGD, które najlepiej spełnią swoje funkcje. Po drodze jest też decyzja z czego ma być blat, jaki kran będzie najlepszy, ile komór ma mieć zlew, co skutecznie i estetycznie zabezpieczy ścianę nad blatem, oraz oczywiście jak to wszystko dobrze oświetlić.

Zobacz także: Ściana nad blatem: 12 pomysłów na szkło

Laika może to przerastać. Ale od czego są specjaliści? To oni sprawiają, że każdego dnia przybywa szczęśliwych posiadaczy kuchni, które są spełnieniem ich marzeń. Bowiem przepis na kuchnię idealną, z optymalnie skoordynowanymi ze sobą funkcjonalnością, ergonomią, materiałami, sprzętami i kolorystyką, jest naprawdę prosty: kooperacja doświadczonego projektanta z dobrym producentem mebli kuchennych. Dobrym – czyli pracującym na materiałach wysokiej jakości, dbającym o precyzyjne wykończenie swoich produktów, otwartym na potrzeby klientów. 

Źródło: Verle Küchen

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • poradnik, 2017-11-14 11:58:04

    W kuchni otwartej toczy się życie rodzinne i towarzyskie,więc wszystkie sprzęty AGD muszą być dyskretne i cicho działające. Jest siedem powodów by wspierać nasz krajowy rynek;jakość,energooszczędność, gwarancja, doradztwo,produkcja w Polsce, troska o zdrowie, nowoczesny design!
  • globalo.pl, 2017-09-29 19:59:33

    W każdej kuchni marzeń znajdzie się miejsce na dyskretne i ciche okapy naszej marki!

POLECAMY W SERWISACH