Kuchenna wyspa to strefa gotowania. Nad płytą grzejną (Whirlpool) umieszczony został cylindryczny okap (Teka). Blaty wykonane z litego,
lakierowanego drewna. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kuchenna wyspa to strefa gotowania. Nad płytą grzejną (Whirlpool) umieszczony został cylindryczny okap (Teka). Blaty wykonane z litego, lakierowanego drewna. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 wrz 2013 14:45

Kuchnia na jednej ścianie: do małych i dużych mieszkań

Towarzyska elegantka jest zawsze gotowa na przyjęcie gości. Wygląda reprezentacyjnie, ma biżuteryjne dodatki, nawet nałożyła róż.

Właścicielka mieszkania, młoda bizneswoman, od początku świetnie wiedziała jak ma wyglądać jej kawalerka – wybrała styl i kolorystykę. W sporym, bo 70-metrowym mieszkaniu kuchnia połączona z jadalnią nie zajmuje wiele miejsca i jest otwarta na salon, co dowodzi, że na co dzień niewiele się tu gotuje, a zabiegana pani domu często jada na mieście.

Ale nietrudno również odgadnąć, że ma ona (kuchnia oraz pani domu) naturę towarzyską i elegancki styl. Z kolei płyta grzejna w bezpośrednim sąsiedztwie jadalnianego stołu to zachęta i sposobność do gotowania wspólnie z gośćmi.

Zabudowa kuchenna w czerni i bieli

Zabudowa kuchenna w klasycznym zestawieniu czerni i bieli zawdzięcza szykowny wygląd zastosowanym materiałom. Szafki dolne oraz górne wykonane zostały z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u, natomiast w części środkowej fronty mniejszych oraz płytszych szafek to – podobnie jak zabezpieczenie ściany – czarne, lakierowane szkło. Estetyki lśniących płaszczyzn nie zakłócają tradycyjnie uchwyty. Aluminiowe uchwyty krawędziowe są praktyczne i dają efekt lamówki – perfekcyjnego wykończenia.

Meble na jednej ścianie

Układ kuchni jest prosty i praktyczny. Zabudowa na jednej ścianie oferuje miejsce do przechowywania akcesoriów kuchennych, naczyń i zapasów, tutaj ulokowano także strefę zmywania, a w wysokich słupkach umieszczone zostały sprzęty AGD do zabudowy.

Wyspa po przeciwnej stronie znajduje się na granicy kuchni i salonu, chociaż, jeśli sądzić po wykończeniu podłogi, raczej wkracza do salonu. Takie rozwiązanie dodatkowo podkreśla otwarty charakter wnętrza, a stół jadalniany, będący poniekąd przedłużeniem blatu wyspy, formalnie nie znajduje się w strefie kuchni. Dzięki temu kolacja z przyjaciółmi ma bardziej odświętny charakter, a nastrój pomagają stworzyć lampy w stylu glamour.

Romantyczny styl w kuchni

Romantyczny charakter kuchni połączonej z jadalnią, jak również całego mieszkania, to zasługa koloru pudrowego różu, który pojawia się w wielu miejscach. W kuchni na różowo pomalowano obudowę komina z wnęką, która ujawnia fragment ściany wykończonej kamieniem. Wnęka została pomysłowo wykorzystana jako miejsce na dodatkową szafkę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH