Kuchnia na poddaszu. Fot. Fakro

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Kuchnia na poddaszu. Fot. Fakro
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
28 lip 2017 15:01

Kuchnia na poddaszu: zobacz ciekawe aranżacje

Kuchnia urządzana w pomieszczeniu skośnym jest niełatwym wyzwaniem, jednak z pewnością dobrze przemyślana i dopracowana aranżacja będzie prezentować się świetnie i wprowadzać w zachwyt wszystkich naszych gości.

Coraz więcej osób rezygnuje z drugiego piętra wybierając poddasze. Nietypowy układ ścian sprawia, że mamy całkiem inne możliwości – szczególnie jeśli chodzi o stworzenie niebanalnej aranżacji. Tego typu pomieszczenie jest samo w sobie wyzwaniem, jednak nie zniechęca to niektórych do działania. Wiele osób lubi wyzwania, dlatego decyduje się na kuchnię pod skosami. Jak urządzić takie pomieszczenie aby było funkcjonalne, ładne i wygodne? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Wiele nowych możliwości…

Skosy początkowo mogą wydawać się problemem, jednak tak naprawdę umożliwiają one nowatorską, zupełnie inną i całkowicie nietypową formę aranżacyjną kuchennych wnętrz. Skory potrafią urozmaicić wnętrze i dają pretekst to zabawy kolorami i przestrzenią. Oczywiście, kuchnia urządzana w pomieszczeniu skośnym jest niełatwym wyzwaniem, jednak z pewnością dobrze przemyślana i dopracowana aranżacja będzie prezentować się świetnie i wprowadzać w zachwyt wszystkich naszych gości.

Zobacz także: Aranżacja kuchni: zobacz jak się zmieniała na przestrzeni 100 lat

Jedno jest pewne – kuchnia ze skosami jest ogromnym wyzwaniem i nie jest to takie proste, jak urządzanie 'zwykłej' kuchni – o ile oczywiście projektowanie pomieszczenia kuchennego można określić jako łatwe czy proste. Oczywiście nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z pomysłu kuchni na poddaszu, jednak należy się trzymać kilku ważnych kwestii...

Najważniejsze jest okno!

Nie da się ukryć, że najważniejszym elementem kuchni, która znajduje się na poddaszu jest okno. Światło dzienne wprowadzi do naszej kuchni świeżość, blask, a także specyficzną atmosferę, której nie da się zastąpić sztucznym światłem. To właśnie bardzo często okno, a szczególnie światło i powietrze sprawiają, że chce się przebywać w tym pomieszczeniu.

Jeśli więc decydujemy się na kuchnię na poddaszu, to wybierzmy najlepiej doświetloną przestrzeń. Przez duże okno będzie nam wpadać dużo światła, przez co pomieszczenie będzie wydawać się większe i bardziej przestronne. Oczywiście we wszystkim powinien być zachowany umiar – zbyt ostre światło może nam utrudniać codzienną pracę, dlatego najlepiej jeżeli nasze okna będą wychodzić na północ lub na wschód.

Jakie meble na poddasze wybrać?

Poddasze towarzyszy zazwyczaj nowoczesnym mieszkaniom, dlatego najlepiej pasują do nich nowoczesne meble. Chodzi już nie tylko o modę czy aktualnie panujące trendy, ale przede wszystkim o aspekty praktyczne. Im mniej zdobień, tym lepiej. Najlepiej zdecydować się na meble w jasnych barwach, dzięki czemu nasza kuchnia nabierze lekkości.

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń?

Pomieszczenia na poddaszu charakteryzują się mniejszą przestrzenią, niż pozostałe, dlatego szczególnie ważne jest dokładne rozplanowanie kuchennej zabudowy. Mniejsza ilość szafek musi pomieścić wszystkie sprzęty i akcesoria. Dolne szafki najlepiej umieścić pod skosem, tuż przy ściance kolankowej lub prostopadle do niej. Takim sposobem maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń.

Jeżeli chodzi o sprzęty AGD, to najbardziej wymagająca jest lodówka. Należy umieścić ją w miejscu o największej wysokości. W takiej kuchni warto zmniejszyć ilość sprzętów do minimum, dlatego warto zdecydować się na urządzenia 2 w 1. Powinniśmy tak umieścić sprzęty, aby podczas gotowania nie zawadzać o skosy głową.

Źródło: MAX Kuchnie

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Klarcia, 2017-11-24 12:06:07

    Radzę Ci założyć okulary @Anielka_pu - okap po prostu zabudowany. Jak dla mnie bardzo nowatorska, niebanalna i nie mała kuchnia, czy kawalerka. Jasna, przestronna, niezagracona. Same plusy.
  • Anielka_pu, 2017-07-26 07:50:17

    Zawsze byłam przeciwnikiem takich kuchni. Jak dla mnie - beznadzieja. Gdzie tam w ogóle zamontować cokolwiek, okap czy coś??

POLECAMY W SERWISACH