Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Mleczne szkło przyklejone na ścianie nad blatem roboczym oświetlają zainstalowane pod wiszącymi szafkami świetlówki. Całość robi wrażenie świecącej lampy. Fot. Bartosz Jarosz.

Mleczne szkło przyklejone na ścianie nad blatem roboczym oświetlają zainstalowane pod wiszącymi szafkami świetlówki. Całość robi wrażenie świecącej lampy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 07 lut 2014 20:07)

Kuchnia nowoczesna: szkło nad blatem roboczym

Kuchnia i salon to jedność – przestrzenna, stylistyczna, kolorystyczna. Odmienność funkcji zaznaczają użyte w odwróconych proporcjach barwy – w kuchni przeważają jasne i świetliste, salon spowijają ciemne brązy i burgundowy odcień bordo, wspólna jest kremowa tonacja ścian.

Projektantka zastała komfortową sytuację. Przygotowane pod nowoczesną aranżację wnętrze apartamentu – otwarte przestrzenie z ciekawym obrysem pomieszczeń, odważnych, chętnych do eksperymentowania inwestorów oraz swobodę w urzeczywistnieniu ich wizji. Efekt ujmuje od wejścia. Długi, stosunkowo wąski hol wita barwą sycącego kakao.

Taki kolor mają ściany oraz dekoracyjne filary. Podłogę z jasnego granitu, niczym rozciągnięty na całej długości dywan, urozmaica czarny pas kamienia. Jego kształt odwzorowuje świetlik w podwieszanym suficie. Hol naturalnie dzieli apartament na dzienną i prywatną strefę.

Kuchnia i salon w tej samej stylistyce

Za filarami, w jednej przestrzeni, swe miejsca mają salon i kuchnia. Projektowane były w ścisłym ze sobą związku – łączy je ta sama kolorystyka, zastosowane materiały wykończeniowe, projektowy polot i umiejętnie wkomponowana funkcjonalność. Obrys kuchni wyznacza zabudowa meblowa na planie litery „L” oraz centralnie ustawiona wyspa. W wysokich szafach z kremowego, lakierowanego na wysoki połysk mdf-u mieszczą się m.in. lodówka, piekarnik i kuchenka mikrofalowa.

Za nimi szafki rozdzielają się na stojące i wiszące, zmieniają też swą barwę. Dolne mają fronty fornirowane na brązowo wybarwionym dębem i przykryte są granitowym blatem – to miejsce strefy zmywania i obróbki produktów. Górne tworzą układ dwubarwny – rząd brązowy i rząd kremowy.

Mleczne szkło na ścianie

Między nimi na ścianie zostało przyklejone i podświetlone mleczne szkło. Zwieńczeniem tego fragmentu zabudowy jest, obejmujący go jak rama, bordowy pas. Szafki stojące kontynuują swój bieg pod oknem wypełniając krótszy bok litery „L”. Wyspa to mebel wielofunkcyjny – znajduje się tu płyta grzejna, obok pojemnych szuflad zabudowana została winiarka, podwyższony blat jest barkiem.

Od strony salonu opiera się o nią jadalniany stół – nowoczesny ze szklanym blatem otoczony wysokimi krzesłami w jasnej tapicerce – ciekawie kontrastujący z palisandrowym parkietem. Przynależna kuchni wyspa, podobnie jak otwarte półki opasujące szeroki komin, mają jednocześnie salonowy kontekst i są rodzajem puenty w jednoprzestrzennym wnętrzu.

PROJEKTANT

Katarzyna Mikulska-Sękalska

Pracownia Projektowa Arrange

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA