Strefę dzienną łączy nie tylko płynnie przenikająca się przestrzeń, ale także intensywny wręcz ekspresyjny kolor fuksji. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Strefę dzienną łączy nie tylko płynnie przenikająca się przestrzeń, ale także intensywny wręcz ekspresyjny kolor fuksji. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
27 marz 2014 15:22

Kuchnia otwarta na pokój: z białymi meblami kuchennymi

To kuchnia funkcjonalna i wygodna. Ale to także kuchnia w iście salonowej oprawie. W roli głównej – intensywny, wręcz ekspresyjny kolor fuksji.

Najważniejsza była dla młodej właścicielki, lubiącej nienaganny porządek, funkcjonalność i wygoda. Kuchnia miał zapewnić jej miejsce na schowanie wszystkich niezbędnych rzeczy. Chciała, aby blaty pozostały całkowicie puste. I to nie tylko od czasu do czasu, ale codziennie. Ważne było także nadanie przestrzeni oryginalnego, indywidualnego charakteru – koniecznie z dodatkiem ekspresyjnego, orzeźwiającego koloru fuksji.

Otwarta strefa dzienna

Projektantce zagranie udało się połączyć funkcjonalność z estetycznym, ładnym wyglądem. Zaczęła od rozkładu pomieszczeń. Przestrzeń dzienna pozostała całkowicie otwarta. Nie dzielą jej żadne ściany, a jednak każda ze stref wyraźnie zaznaczyła tu swoją obecność. Kuchnia łączy się z jadalnią, a następnie w salonem, z którego nie jest jednak całkowicie widoczna. Subtelnie osłania ją bowiem jedna ze ścianek. Nie można jej było przesunąć ani usunąć, musiała pozostać na swoim miejscu. W żaden sposób nie dzieli jednak otwartej przestrzeni dziennej.

Funkcjonalna zabudowa kuchenna

Idealną ilość miejsce na przechowywanie zapewnia właścicielce zabudowa kuchenna w kształcie litery L. Jest funkcjonalna i praktyczna. Sporą przestrzeń oferują szafki wiszące oraz znacznie bardziej rozbudowane dolne, skrywające pojemne szuflady oraz carga. Jest jeszcze wysoka zabudowa, w której ulokowano lodówkę. Tuż nad nią wygospodarowano jeszcze przestrzeń na dodatkową szafkę. Jest dość wysoko, więc przydaje się na mniej używane sprzęty lub kuchenne akcesoria.

Skosy pod oknami także zagospodarowano w pełni funkcjonalnie. Miejsce dla siebie znalazł tam długi stolik, przy którym można wypić filiżankę kawy lub na chwilkę odpocząć od kuchennych prac.

Ładna, estetyczna aranżacja

Funkcjonalność, na której tak zależało właścicielce, ukryto w pięknej, salonowej oprawie. Szafki wykończone lśniącymi frontami w kolorze fuksji, zestawiono z nieco spokojniejszą bielą, a całość podkreślono ozdobną tapetą o dynamicznym, a przy tym eleganckim wzorze. Tapeta została dodatkowo zabezpieczona szkłem, dzięki czemu jest i estetycznie, i praktycznie. Cała kompozycja prezentuje się absolutnie doskonale.

W jadalni, która znajduje się pomiędzy kuchnią i salonem, kolorystyka jest już bardziej spokojna i stonowana. Głównej miejsce zajmuje tu okrągły, rozkładany stół w komplecie z klasykami designu – krzesłami marki Kartell. Bardziej ozdobna jest lampa wisząca w stylu glamour pięknie mieniąca się kryształami.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH