Spokojny kolor

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Spokojny kolor "złamanej” bieli jest doskonałym tłem dla mocno dekoracyjnych elementów mieniących się złotem – mozaiki nad blatem oraz grafiki na ladzie. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
03 lut 2014 05:31

Kuchnia otwarta na salon. Elegancka i pełna blasku

Trochę klasyczna, trochę nowoczesna, trochę glamour. Kuchnia, w której spotykają się trzy różne style, nie może być tak po prostu zwyczajna. I nie jest.

W tym apartamencie kuchnia znajduje się w otwartej strefie dziennej. Płynnie łączy się w salonem, w którym wydzielono miejsce na rodzinną jadalnię. Kuchnię od części wypoczynkowej oddziela jedynie niewysoka lada. Nie dzieli ona jednak obu przestrzeni, a jedynie stanowi wizualną „granicę” między nimi. Pełni również funkcję praktycznego, chodź niedużego, kuchennego stolika, przy którym można wypić filiżankę kawy, kieliszek wina czy zjeść szybkie śniadanie.

Reprezentacyjna przestrzeń

Wystrój kuchni, podobnie jak całego wnętrza, czaruje elegancją i luksusem. Zachwyca blaskiem, imponuje zaś ilością dekoracyjnych wykończeń. Stanowi mariaż trzech różnych stylów. Znajdziemy tu elementy nawiązujące zarówno do klasyki, jak i stricte nowoczesne. Nie brakuje też inspiracji stylem glamour. A jednak niczego nie ma tu w nadmiarze. Wszystkiemu nadano odpowiednie, dobrze wyważone proporcje.

Meble w kolorze "złamanej" bieli oraz czarny granitowy blat stanowią spokojne, acz atrakcyjne tło, dla bogato zdobionych elementów zastosowanych w kuchni. Na pierwszy plan wysuwa się mozaika połyskująca drobinkami złota, którą wykończona została ściana nad blatem.

Jej dynamicznych wzór połączony z wyrazistym kolorem tworzy nie tylko oryginalne, ale i wyjątkowo udane połączenie. Z nie mniejszą gracją prezentuje się gustowna grafika zdobiąca z kolei kuchenną ladę. Ona również mieni się złotym blaskiem.

Funkcjonalne rozwiązania

Co ważne – kuchnia poza efektownym wystrojem jest także funkcjonalna i wygodna, a przy tym maksymalnie wykorzystuje niewielką przestrzeń. Dwa rzędy szafek górnych oraz pojemna zabudowa dolna zapewniają sporą powierzchnię przechowywania. Natomiast blat roboczy oferuje w pełni komfortowe miejsce na przygotowywanie posiłków.

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • anna, 2014-02-03 11:16:35

    kuchnia bardzo efektowna, przestronna, aranżacja robi wrażenie. Jeżeli chodzi o wykończenie kuchni warto odwiedzić sklep , mają duży wybór i konkurencyjne ceny:)
  • Hania, 2014-02-03 07:55:46

    Płytki pod szafkami w kuchni owszem podobają mi się, ale te rzeźbione nogi to tak sobie...

POLECAMY W SERWISACH