Kuchnia otwarta na salon. Projekt: Maciej Brzostek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kuchnia otwarta na salon. Projekt: Maciej Brzostek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
04 cze 2017 08:17

Kuchnia otwarta na salon - gotowy projekt wnętrza

W tym nowoczesnym apartamencie kuchnia jest otwarta na salon, ale znajduje się na drugim planie. Jej kolorystyka – biel i jasny dąb – jest identyczna jak całej strefy dziennej.

Właścicieli kupili mieszkanie w stanie deweloperskim. Nie było w nim ścian wewnętrznych ani instalacji. Z jednej strony to komfort, bo można przestrzeń zaplanować indywidualnie. Jednak z drugiej – szereg trudnych decyzji, które bywają nietrafione. Dlatego podział przestrzeni oraz aranżację wnętrz właściciele powierzyli specjaliście – architektowi Maciejowi Brzostkowi. Zaproponował podział przestrzeni dziennej tak, by z każdej perspektywy wyłaniały się ciekawe kadry poszczególnych stref. Do tego naturalne materiały, jasne kolory, proste kształty i praktyczne rozwiązania.

W tym nowoczesnym apartamencie kuchnia jest otwarta na salon, ale znajduje się na drugim planie. Jej kolorystyka – biel i jasny dąb – jest identyczna jak całej strefy dziennej. Ten sam jest także styl: minimalistyczny, nawiązujący do skandynawskiego designu. To sprawia, że elegancka kuchnia – od strony salonu – jest prawie niewidzialna.

Kuchnia ma wygodny układ w kształcie podkowy. Zaplanowano ją według klasycznej zasady ergonomii – tzw. trójkąta roboczego. Przy wejściu znajduje się lodówka (w zabudowie), następnie blat, zlewozmywak, znowu blat, płyta grzejna, blat. Dzięki temu gotowanie, rozpakowywanie zakupów czy sprzątanie po posiłkach przebiega sprawnie, bez zbędnego chodzenia pomiędzy szafkami i sprzętami AGD. Na blatach nie brakuje miejsca do pracy.

Zabudowę wykonano tak, że jeden z jej ciągów utworzył półwysep. Ma on kilka funkcji. Zainstalowano na nim płytę indukcyjną, tak by gotując można było być w kontakcie z osobami przebywającymi w salonie. Pod blatem od strony kuchni znajdują się piekarnik z funkcją mikrofalówki, carga i szuflada na sztućce kuchenne. Blat półwyspu został poszerzony w taki sposób, że utworzył strefę barową. Siedząc na hokerach można zjeść szybkie śniadanie albo wypić kawę.

Jadalnia z dużym stołem znajduje się obok. Tutaj jada się rodzinne posiłki i zaprasza gości. Za oknami: pejzaż wielkiego miasta. Tu uliczny gwar nie dochodzi. Są prostota, przestrzeń, nowoczesność. Tak jak lubią właściciele.

Projekt: Maciej Brzostek, Pracownia Bm2

Tekst: Małgorzata Nietupska. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH