Otwarta kuchnia jest wyraźnie wydzielona w przestrzeni dziennej: za pomocą obniżonego fragmentu sufitu, materiału podłogowego (wielkoformatowe płytki gresowe) oraz wyspy ze
znajdującym się nad nią okapem. Projekt: Piotr Gierałtowski. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Otwarta kuchnia jest wyraźnie wydzielona w przestrzeni dziennej: za pomocą obniżonego fragmentu sufitu, materiału podłogowego (wielkoformatowe płytki gresowe) oraz wyspy ze znajdującym się nad nią okapem. Projekt: Piotr Gierałtowski. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
14 lip 2014 20:08

Kuchnia otwarta na salon. Mała, ale bardzo funkcjonalna

Biała, nowoczesna kuchnia nie jest ani chłodna, ani tym bardziej sterylna. Dzięki odpowiednim dodatkom i użytym materiałom stała się lekka i elegancka.

Styl tego mieszkania jest wyjątkowy. Całe w bieli, czyste i przejrzyste, a miejscami nawet transparentne (krzesła „Victoria Ghost” marki Kartell) jest jednocześnie przytulne. Lśniące, gładkie powierzchnie mebli z lakierowanego MDF-u oraz okładzin (gres na podłodze, szkło na ścianie nad blatem) dyktują styl, jednak poddają się ociepleniu za pomocą starannie dobranych dodatków i materiałów. Parkiet z bielonego drewna dębowego, biały puszysty dywan, materiały obiciowe wydobywają z chłodnego minimalizmu przyjazny, domowy nastrój.

Wnętrze otwarte

Jednolita, neutralna kolorystyka wyposażenia ułatwiła scalenie przestrzeni salonu oraz towarzyszących jej kuchni i jadalni. Otwarta przestrzeń dzienna stanowi jedność, mimo to poszczególne strefy zostały subtelnie wydzielone.

Obszar kuchni wyznacza gresowa posadzka, zaś granicę między kuchnią a jadalnią wskazuje wyspa. Po każdej z jej stron rysuje się nieco inny styl. Jadania jest elegancka i ultranowoczesna, kuchnia z kolei, nieco „zmiękczona”, nawiązuje do stylu lat 50. Nurt pop-artu przywołują wybrany model lodówki oraz plakat na ścianie – portret kobiety inspirowany słynnym dziełem Warhola z wizerunkiem Marilyn Monroe. 

Zabudowa kuchenna

Sama zabudowa kuchenna jest prosta i funkcjonalna. Optymalnie wykorzystuje też niewielką powierzchnię, jaka była dostępna pod zabudowę. Rozpoczyna się i kończy wysokim słupkiem. W pierwszym zabudowano piekarnik, wykorzystując miejsce nad urządzeniem na szafkę, a poniżej – szuflady. Miejsce na końcu zajmuje wolno stojąca lodówka, nieco odosobniona, co eksponuje jej designerką formę, a przestrzeń ponad nią wykorzystano na dodatkową szafkę wiszącą. 

Wyspa w kuchni

Niewielki aneks kuchenny nie zapewnił wystarczająco dużo powierzchni na szafki pod blatem: większość zajęła zmywarka oraz szafka pod zlewozmywak. Dlatego miejsce na kuchenne akcesoria oferują szuflady umieszczone pod blatem wyspy. Przejęła ona również rolę strefy gotowania. Obok umieszczonej w blacie płyty grzejnej jest również sporo miejsca na przygotowywanie posiłków. Nowoczesny, geometryczny okap nad wyspą wizualnie zamyka przestrzeń kuchni i oddziela ją od salonu.

Tekst: Anna Usakiewicz.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH