Kuchnia otwarta na salon. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kuchnia otwarta na salon. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
24 lip 2017 10:58

Kuchnia otwarta na salon - piękny projekt wnętrza

Na otwartej przestrzeni strefy dziennej urządzono kuchnię, jadalnię oraz salon. Mimo niewielkiego metrażu wnętrze urzeka stylem i funkcjonalnością.

Urządzony zgodnie z aktualnymi trendami, wpisujący się w gusta ludzi młodych, podążających za modą i wygodą oraz ukazujący wszelkie atuty i potencjał mieszkania – oto cechy dobrze zaprojektowanego apartamentu pokazowego. Architekci z Pracowni Architektonicznej Uszok postawili na styl skandynawski, a co za tym idzie, także jasne kolory, naturalne materiały oraz budujące charakter wnętrza dodatki.

Część dzienna ma charakter otwarty. Bez radykalnym podziałów i sztywnych granic wyznaczono strefy kuchni, jadani i salonu. Kuchnia usytuowana została na lewo od wejścia. Zabudowa meblowa w klasycznej bieli ma kształt litery U, dlatego oferuje dużo miejsca do przechowywania, nie brakuje także powierzchni do pracy.

Strefy robocze rozmieszczone zostały zgodnie z zasadami ergonomii. Tuż przy wejściu znajduje się zatem strefa zapasów z lodówką w zabudowie, dalej strefa zmywania. Biały zlewozmywak idealnie komponuje się z blatem, a bateria z elastyczną wylewką ułatwia m.in. mycie warzyw i owoców. Wyposażenie strefy gotowania stanowią piekarnik, ceramiczna płyta grzejna oraz podszafkowy okap, którego dyskretna forma nie zakłóca minimalistycznego charakteru zabudowy. Do lakierowanych, matowych frontów dobrano aluminiowe uchwyty krawędziowe, które dodają białym meblom wyrazu. 

Wąski blat poprowadzony pod oknem to pomysłowe rozwiązanie, które pozwoliło na płynne połączenie zasadniczej części zabudowy z półwyspem, a także zamaskowanie grzejnika. Jego ażurowa zabudowa, w odróżnieniu od reszty, została polakierowana na supermodny odcień łączący szarość i beż, zwany potocznie „greige”. W tym kolorze jest również sofa oraz zasłony i dywan w salonie. Ten z pozoru prosty dekoratorki zabieg spaja wizualnie aranżację funkcjonujących obok siebie stref kuchni i salonu, a jednocześnie optycznie poszerza niewielkie wnętrze.

Umowną granicę pomiędzy kuchnią a strefą wypoczynkową stanowi półwysep. Od strony kuchni wyposażony w szuflady i oferujący dodatkowy blat roboczy, może służyć także jako dodatkowy mebel w salonie – bufet, na którym można serwować przekąski albo półka na bibeloty.

Tekst: Anna Usakiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Projekt: arch. Katarzyna Uszok-Adamczyk, Pracownia Architektoniczna Uszok, www.wnetrza-uszok.pl

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ola, 2017-07-25 17:22:44

    Jakie wymiary ma salon?

POLECAMY W SERWISACH