Przestrzeń kuchni i salonu spaja wizualnie identyczna okładzina ścienna zastosowana nad blatem i na obudowie kominka. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Przestrzeń kuchni i salonu spaja wizualnie identyczna okładzina ścienna zastosowana nad blatem i na obudowie kominka. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko, Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
17 lip 2016 08:29

Kuchnia otwarta na salon: zobacz piękne aranżacje

Kuchnia otwarta na salon to coraz częstsze rozwiązanie pojawiające się w polskich domach. Zobaczcie jak estetycznie i praktycznie oddzielić ją od pokoju dziennego.

We współczesnych domach i mieszkaniach otwarta strefa dzienna jest coraz częstszym rozwiązaniem aranżacyjnym. Urządzając kuchnię otwartą na salon zyskujemy możliwość interakcji z innymi domownikami podczas przygotowywania posiłków oraz wrażenie przestrzenności naszego lokum. Warto jednak zadbać o czytelny podział strefy dziennej na poszczególne funkcje. 

Otwartą kuchnię od salonu oddzielić możemy na kilka sposobów. Do jednych z najpopularniejszych należą półwysep lub wyspa, zaadaptowane np. na domowy bar lub niewielką jadalnię. Wykorzystanie jadalni jako przestrzeni przechodniej pomiędzy kuchnią otwartą na salon a samym salonem to również popularny zabieg. Wówczas strefa spożywania posiłków staje się swoistym łącznikiem wizualnym i często dekorowana jest elementami spajającymi wizualnie przestrzeń kuchni i salonu. 

Kuchnię otwartą na salon możemy od niego oddzielić również za pomocą kolumn, wspierających symbolicznie sufit, przeźroczystych ażurowych paneli, bądź niewielkich półścianek działowych, które delikatnie przesłonią część pomieszczenia, nie odbierając mu jego otwartego charakteru. Sposób jest wiele. 

W naszej galerii prezentujemy 20 zdjęć otwartych stref dziennych z polskich domów. Zobaczcie jak mieszkają Polacy.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • asia, 2016-07-19 09:21:28

    witam, te płytki wokół kominka to skąd?:)

POLECAMY W SERWISACH