Wnętrze ma charakter otwarty. Poszczególne strefy są tu jednak wyraźnie wydzielone. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Wnętrze ma charakter otwarty. Poszczególne strefy są tu jednak wyraźnie wydzielone. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
25 marz 2014 11:05

Kuchnia otwarta na salon. Zobacz stylową, kobiecą aranżację

Otwarta, pełna światła kuchnia łączy elegancję i szyk. Jest trochę nowoczesna, a trochę glamour. I bez wątpienia trochę kobieca.

Przestronna, jasna kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Płynnie łączy się z salonem, w którym wydzielono również miejsce na jadalnię z dużym stołem. Subtelną granicę między strefą roboczą a wypoczynkową wyznacza jedynie wysoki bar. Nie dzieli on jednak otwartej przestrzeni, ale fajnie „chowa” część, gdzieś się piecze, kroi, gotuje i smaży. To także świetne miejsce na poranną filiżankę kawy lub po prostu na małą przerwę między codziennymi, domowymi obowiązkami. Chwilę odpoczynku „zapewniają” wygodne, miękkie hokery, ustawione przy barze. Każdy z nich jest w innym kolorze.

Ciepła, jasna przestrzeń

Kuchnia swoim stylem i kolorystyką wpisuje się w aranżację strefy dziennej. Cała przestrzeń jest bardzo spójnie zaprojektowana. Zdominowała ją jasna kolorystyka, która optycznie powiększa wnętrze, dodając mu jednocześnie lekkości. Na zasadzie kontrastu dobrano jedynie dodatki oraz drewnianą podłogę.

Zabudowa kuchenna wykonana została z MDF-u w beżowym kolorze. Jej fronty wykończono lakierem o wysokim połysku. Elegancji dodają meblom kryształowe uchwyty idealnie pasujące do metalowej mozaiki o gładkiej powierzchni w kolorze srebra. Efektowna mozaika zdobi i chroni ściany nad blatem kuchennym. Jej połyskująca barwa doskonale komponuje się także z ciemnym, granitowym blatem i jasnymi meblami.

Oświetlenie kuchni, jadalni i salonu

Ogromną rolę w kuchni, jak również w jadalni i w salonie pełni oświetlenie. Widoczne w całej przestrzeni dziennej podwieszane sufity tworzą ciekawą kompozycję, która doskonale harmonizuje z zarysem ścian czy meblami. Mają też zastosowanie bardziej praktyczne. Ukryto w nich węże świetlne, pozwalające tworzyć nastrojowe, romantyczne światło. Więcej światła zapewniają z kolei niewielkie, ledowe oprawy punktowe, podkreślające linię sufitu.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-27 16:13:50

    stylowa! prawda :)
  • klodoro80, 2014-03-26 13:44:04

    Najbardziej podoba mi się oświetlenie!

POLECAMY W SERWISACH