Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wnętrze ma charakter otwarty. Poszczególne strefy są tu jednak wyraźnie wydzielone. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.

Wnętrze ma charakter otwarty. Poszczególne strefy są tu jednak wyraźnie wydzielone. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 25 marz 2014 11:05 (aktualizacja: 27 marz 2014 08:07)

Kuchnia otwarta na salon. Zobacz stylową, kobiecą aranżację

Otwarta, pełna światła kuchnia łączy elegancję i szyk. Jest trochę nowoczesna, a trochę glamour. I bez wątpienia trochę kobieca.

Przestronna, jasna kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Płynnie łączy się z salonem, w którym wydzielono również miejsce na jadalnię z dużym stołem. Subtelną granicę między strefą roboczą a wypoczynkową wyznacza jedynie wysoki bar. Nie dzieli on jednak otwartej przestrzeni, ale fajnie „chowa” część, gdzieś się piecze, kroi, gotuje i smaży. To także świetne miejsce na poranną filiżankę kawy lub po prostu na małą przerwę między codziennymi, domowymi obowiązkami. Chwilę odpoczynku „zapewniają” wygodne, miękkie hokery, ustawione przy barze. Każdy z nich jest w innym kolorze.

Ciepła, jasna przestrzeń

Kuchnia swoim stylem i kolorystyką wpisuje się w aranżację strefy dziennej. Cała przestrzeń jest bardzo spójnie zaprojektowana. Zdominowała ją jasna kolorystyka, która optycznie powiększa wnętrze, dodając mu jednocześnie lekkości. Na zasadzie kontrastu dobrano jedynie dodatki oraz drewnianą podłogę.

Zabudowa kuchenna wykonana została z MDF-u w beżowym kolorze. Jej fronty wykończono lakierem o wysokim połysku. Elegancji dodają meblom kryształowe uchwyty idealnie pasujące do metalowej mozaiki o gładkiej powierzchni w kolorze srebra. Efektowna mozaika zdobi i chroni ściany nad blatem kuchennym. Jej połyskująca barwa doskonale komponuje się także z ciemnym, granitowym blatem i jasnymi meblami.

Oświetlenie kuchni, jadalni i salonu

Ogromną rolę w kuchni, jak również w jadalni i w salonie pełni oświetlenie. Widoczne w całej przestrzeni dziennej podwieszane sufity tworzą ciekawą kompozycję, która doskonale harmonizuje z zarysem ścian czy meblami. Mają też zastosowanie bardziej praktyczne. Ukryto w nich węże świetlne, pozwalające tworzyć nastrojowe, romantyczne światło. Więcej światła zapewniają z kolei niewielkie, ledowe oprawy punktowe, podkreślające linię sufitu.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA