Otwarta na salon kuchnia urządzona została w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Postawiono tu na klasyczny duet barw - czerń i biel. Fot. Studio Kuchenne A&K

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Otwarta na salon kuchnia urządzona została w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Postawiono tu na klasyczny duet barw - czerń i biel. Fot. Studio Kuchenne A&K
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 kwi 2018 12:18

Kuchnia otwarta - piękny projekt wnętrza

Szukając pomysłu na elegancką, a przy tym ponadczasową kuchnię warto sięgnąć po duet bieli i czerni. To odważne zestawienie kolorystyczne sprawdzi się zawsze.

Otwarta na salon kuchnia urządzona została w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Postawiono tu na klasyczny duet barw: czerń i biel. I choć takie odważne zestawienie oparte jest ma mocnym kontraście, to w efekcie dodało ono kuchni ponadczasowej elegancji. Inwestorów długo nie trzeba było przekonywać do tej opcji kolorystycznej – opowiada Aneta Janecka ze Studia Kuchennego A&K. Jako osoby konkretne od razu zdecydowali się na takie połączenie. Kwestią sporną było tylko, które fronty mają być ciemne, a które jasne – dodaje z uśmiechem pani Aneta.

Aby dodać aranżacji swoistego blasku, a tym samym wizualnie ją rozświetlić zdecydowano się na fronty wykonane z lakierowanego na wysoki połysk MDF-u. Dodatkowo wprowadzono tu elementy szklane oraz zrezygnowano z tradycyjnych uchwytów na rzecz frontów z uchwytami frezowanymi. Lakierowane szkło, które zdobi półwysep oraz ścianę nad blatem dobrano do koloru ciemnych szafek. To wszystko nie tylko zapewniło spójność aranżacji, ale też nadało kuchni luksusowy charakter.

Kuchnia ta jednak to nie tylko wnętrze reprezentacyjne, ale też miejsce do codziennego przygotowywania posiłków. Stąd zdecydowano się na praktyczny dwurzędowy układ funkcjonalny zabudowy z półwyspem. Na głównej ścianie umieszczono sprzęty w wysokiej zabudowie – lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową oraz wolno stojącą winiarkę, która została wpasowana w całość. W strefie roboczej mamy zlewozmywak, pod którym w szafce znajduje się segregator do odpadów, a za nim zmywarka. W zabudowie po drugiej stronie została ulokowana płyta grzewcza; tu też znajdują się pojemne szuflady. Z kolei nad półwyspem zabudowano w suficie okap oraz zamontowano oświetlenie robocze. Tu też znalazło się miejsce na dekoracje. Dodatkowym elementem w kuchni jest spiżarnia, która została sprytnie schowana za drzwiami przesuwnymi wykonanymi z tego samego materiału co fronty meblowe. Dzięki temu idealnie i dyskretnie wpasowuje się we wnętrze.

Projekt wnętrza: Studio Kuchenne A&K. Zdjęcia: Studio Kuchenne A&K

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH