Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Biały sprzęt AGD wybrano z oferty marki Bosch. Idealnie współgra z lśniącymi frontami mebli kuchennych, a zarazem intrygująco odcina się na tle drewna. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Biały sprzęt AGD wybrano z oferty marki Bosch. Idealnie współgra z lśniącymi frontami mebli kuchennych, a zarazem intrygująco odcina się na tle drewna. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 19 maj 2014 15:56 (aktualizacja: 21 maj 2014 09:29)

Kuchnia otwarta. Z funkcjonalną, wygodną wyspą

Kuchnia znajduje się w otwartej strefie dziennej. Od części wypoczynkowej oddziela ją jedynie wyspa, która jednak nie zamyka obu przestrzeni.

Apartament położony jest na nowoczesnym osiedlu w Gdyni. Jego wnętrza korespondują z aurą tego miejsca. Czysta, otwarta przestrzeń, wypełniona jasnymi barwami i nowoczesną linią sprzętów, nawiązuje do klimatu modernistycznego, nadmorskiego miasta.

Otwarta strefa dzienna

Autorką projektu, stworzonego z myślą o potrzebach pary młodych ludzi, jest proj. Karolina Łuczyńska. Kuchnia, będąca integralną częścią salonu, ma reprezentacyjny charakter. Nic nie zakłóca wpisanych w jej styl ładu i lekkości. Kuchenną strefę tworzy wyrafinowany duet dwóch barw: bieli i ciepłego drewna. W tej parze każda ze stron ma istotną funkcję. Biel stanowi o nowoczesności, drewno to przyjemny ocieplacz.

Sprzęt AGD w białym kolorze

Sprzęt AGD jest idealnym dopełnieniem kuchennej zabudowy, ponieważ nie przełamuje, osiągniętego za pomocą mebli, harmonijnego designu. A to dlatego, że jest biały. Projektantka odeszła od tak często stosowanej w tym przypadku stali nierdzewnej.

– Czas fascynacji urządzeniami w kolorze inox powoli mija. Do łask powróciła biel, która jest nowoczesna i uniwersalna. W przeciwieństwie do koloru inox, wprowadza dużo ciepła do naszych pomieszczeń kuchennych i pięknie wygląda zestawiona z białymi lub drewnianymi meblami – tłumaczy Karolina Łuczyńska.

Funkcjonalna i dokosnale oświetlona wyspa

Charakterystycznego pazura białej kuchni dodaje dobrze dobrane oświetlenie, wkomponowane w kilka stref. Głównym źródłem światła są halogeny zamontowane w podwieszanym suficie. Ponadto wyspa jest doświetlona trzema wiszącymi lampami – czarnymi kubikami, które mocno zarysowują się na jasnym tle zabudowy kuchennej.

Na tym nie koniec! Niebanalnym rozwiązaniem jest wyspowy okap z białego szkła, który pełni także rolę lampy. Natomiast diody, zainstalowane we froncie wyspy kuchennej oraz na ścianie nad blatem roboczym, wraz z panelami, które podświetlają, pełnią funkcję ściśle dekoracyjną.

Tekst: Beata Leszczyńska, Ireneusz Klimczak.

 

PROJEKTANT

Karolina Łuczyńska

Caroline's Design

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA