Od strony kuchni strefa barowa zmienia charakter na bufetowo-kredensową. Pod blatem są szuflady na akcesoria stołowe. Fotosy Marilyn Monroe na hokerach kreują lekką, niezobowiązującą atmosferę. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Od strony kuchni strefa barowa zmienia charakter na bufetowo-kredensową. Pod blatem są szuflady na akcesoria stołowe. Fotosy Marilyn Monroe na hokerach kreują lekką, niezobowiązującą atmosferę. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 lis 2013 11:49

Kuchnia półotwarta. Zobaczcie nasz pomysł!

Mówią, że miłość mieszka w niebie – to cytat z przeboju maanamu. Ten dom oczarowuje rodzinną aurą oraz eklektycznym wystrojem, a niebo zagląda przez duże okna do kuchni i jadalni. Urządzili go sami właściciele. Projektowanie stało ich wielką pasją.

Jeszcze zanim wyrosły mury domu, właściciele – Magda i Maciej – zaplanowali, jak będzie wyglądał wewnątrz. Przez lata gromadzili stare przedmioty, szukając ich na targach staroci w wielu krajach, a następnie oddawali do renowacji. Liczne podróże stały się też inspiracją aranżacji wnętrz.

Ich duża, 5-osobowa rodzina potrzebowała przestronnej oraz funkcjonalnej kuchni. Tutaj gotuje się mnóstwo, a spotkania, podczas których wszystkie miejsca przy ogromnym stole są zajęte nie należą do rzadkości.

Kuchnia miała być łatwa do sprzątania

Kuchnia musiała być także dostosowana do potrzeb dzieci (nastolatków i przedszkolaka), czyli bezpieczna, łatwa do sprzątania, z miejscem na szybkie posiłki i przekąski.Jadalnię i kuchnię dzieli półścianka, która od strony jadalni jest wykończona cegłą klinkierową i pełni rolę eleganckiego baru. Od strony kuchni zaś to praktyczny bufet oraz podręczny kredens. Przepierzenie przesłoniło również wnętrze kuchni, gdzie o rozgardiasz, zwłaszcza gdy są dzieci, nietrudno.

Zabudowa kuchenna ma praktyczny kształt litery L. Rozpoczyna ją lodówka typu kombi, usytuowana najbliżej wejścia do kuchni oraz drzwi do spiżarni. Dalej znajdują się strefy gotowania i zmywania, ergonomicznie poprzedzielane przestronnymi blatami. Ciąg mebli kończy wysoka szafa kuchenna w rozmiarze XXL.

Pomysłowe szafki kuchenne

Obok pojemnych szafek i szuflad zabudowano tutaj piekarnik oraz mikrofalówkę. Jedna z szafek, nad blatem roboczym, zamykana jest żaluzjami. Wystarczy jeden ruch ręki, by odsłonić jej zawartość: drobne AGD, akcesoria i naczynia, potrzebne do przygotowania np. śniadania. Masywnej szafie kuchennej lekkości dodaje otwarta półka na dekoracje.

Kolorystykę kuchni ograniczono do dwóch kontrastowych barw: bieli i czerni, które są osnową aranżacji. Na zasadzie kontrastu zestawiono również style – nowoczesny i neobarokowy. Białe, minimalistyczne meble kuchenne sąsiadują z czarnymi hokerami na rzeźbionych nogach. Na podłodze ściele się biało-czarny „dywan” z płytek ceramicznych.

Lampa nad stołem

Wyjątkową dekoracją kuchni są lampy: biało-czarne, kryształowe nad bufetem oraz śnieżnobiały, à la barokowy żyrandol. Szyku i lekkości dodają kuchni dodatki z fotosami Marylin Monroe. W nowoczesnych wnętrzach drugą młodość przeżywają stare przedmioty. Obecne są w kuchni i jadalni w postaci mebli, naczyń, drobiazgów, ram obrazów. Znów ważne, potrzebne, podziwiane, pielęgnowane. Tak jak wyjątkowa atmosfera w tym rodzinnym domu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH